HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'in hastane katliamına ilk tepki! Dünyaya çağrı yaptı, TBMM'deki 6 parti 'ortak bildiri' yayımladı

Son dakika haberi: İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlediği bombalı saldırı sonrası yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Katliam gibi saldırıya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum" dedi. TBMM'deki 6 parti de 'ortak bildiri' paylaşarak, İsrail'in hastaneyi hedef alan saldırısına tepki gösterdi.

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'in hastane katliamına ilk tepki! Dünyaya çağrı yaptı, TBMM'deki 6 parti 'ortak bildiri' yayımladı

Son dakika haberi: İsrail, Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında bu defa hastaneyi hedef aldı. Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’nin (Al Ahli Arab Hastanesi) İsrail savaş uçakları tarafından bombalandığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ilk tepki geldi.

ERDOĞAN DÜNYAYA ÇAĞRI YAPTI

Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki hastanede gerçekleştirdiği katliam hakkında, "İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum." dedi.

aa

TBMM'DEKİ 6 PARTİDEN 'ORTAK BİLDİRİ'

TBMM'deki 6 parti de 'ortak bildiri' paylaşarak, İsrail'in hastaneyi hedef alan saldırısına tepki gösterdi.

Söz konusu bildiride "İsrail'in Gazze halkına karşı, uluslararası hukuka ve uluslararası insancıl hukuka aykırı saldırılarını artırarak esefle kınıyoruz" ifadeleri yer aldı.

21b1951e-4a49-46af-8091-3a848fa1f24d


Express


En Çok Aranan Haberler