HABER

Cumhuriyet bayramı top atışıyla başlayacak

Cumhuriyet bayramı top atışıyla başlayacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 83. yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00'de Kara Harp Okulu Eğitim arazisinden yapılacak 21
pare top atışıyla başlayacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında aynı gün Ulus, Sıhhiye ve Atatürk Orman Çiftliği'ndeki (AOÇ) Atatürk anıtlarına; Ankara Valiliği, Türk Silahlı
Kuvvetleri (TSK) ve diğer kuruluşlar adına çelenk konulacak.

29 Ekim Pazar günü Ankara'da ilk tören, Anıtkabir'de düzenlenecek. Buradaki tören, saat 08.45'de devlet protokolünün kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Atatürk'ün kabrine çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Anıtkabir Özel
Defteri'ni imzalayacak.

Tören meydanında bulunan sivil ve askeri personel ile öğrenciler de Ulu Önder'in kabrinin önünden saygı geçişinde bulunacaklar.

Anıtkabir ziyaretinin ardından, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM'de tebrikleri kabul edecek.TBMM'deki tören, Cumhurbaşkanı Sezer'in saat 09.30'da kabul salonunda yerini alması ve İstiklal Marşı'nın çalınması ile başlayacak.

Daha sonra, davetliler, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında yerlerini alacak ve Cumhurbaşkanı Sezer, birlikleri denetleyerek halkın bayramını kutlayacak.

Cumhurbaşkanı Sezer, akşam saatlerinde Çankaya Köşkünde resepsiyon verecek.Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, askeri ve sivil bandolar da renk katacak.
29 Ekim Pazar günü, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Kuğulu Park'ta, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Akköprü Ankamall önünde, Polis bandosu Göksu
Parkı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı Ulus'taki Atatürk anıtında, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu Çayyolu-Mesa'da 15.00-16.00 saatleri arasında konser verecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön