Dalaman'da orman yangını!

Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde, orman yangını çıktı.

Dalaman'da orman yangını!

Yerleşim yerlerini de tehdit eden yangında ormanda bulunan 3 ev 2 ahır yandı. Gece başlayan yangına sabahın ilk saatleriyle birlikte havadan müdahalede başlarken yangın kısmen kontrol altına alındı.

Akkaya Mahallesi'nde Bülüşlü Mevkii'nde saat 01.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Rüzgarın etkisiyle yangın geniş bir alana yayıldı. Yangına, Ortaca ve Dalaman Belediyesi'ne ait 8 itfaiye, Ortaca ve Dalaman Orman Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden 31 arazöz, 6 dozer, 14 su tankeri, 7 ilk müdahale aracı, 400 orman işçisi ve 3 uçak, 9 helikopterle havadan müdahale ediliyor.

Bölgede faaliyet gösteren bir beton firması da su tankerleri, iş makineleri ve işçileriyle yangını söndürmek için destek verirken bölge halkı da yangını söndürmek için çalıştı. Yangın, Akkaya Mahallesi ve Oratca'nın Yerbelen Mahallesi'nde yerleşim yerlerini tehdit ederken polis ve jandarma ekipleri, yaptıkları anonslarla güvenlik nedeniyle buralarda oturanlardan evlerini boşaltmasını istedi. İlk belirlemelere göre 250 hektar ormanlık alan yanarken ormanda bulunan ve yangın ulaşmadan boşaltılan 3 ev ve 2 ahır yandı. Yangında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadı. Ekiplerin müdahalesi sonucu kısmen kontrol altına alındı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
umarım bu fotoğraftaki camide kül olur yerine ATATÜRK ümüzün kütüphanesi yapılır
imanla küfür safı gerçekten ayrılıyor
gerizekalı o Atatürk bizim de Atatürk ümüz ne alakası var camiyle akıldan yoksun zavallı insan seni o cami yerine sen ya da biz kurtulalım sacma sapan yorumlar yazma suraya da!
kafir
Titanik sen sanırım hristiyansın
ölünce haber yolla ışığın bol olsun diyeceğim...
senin ne mal olduğun belli Atatürk'ü karalamaya çalışma
seni atatürk kaldırmayacak ordan cami kaldıracak
Bu yazdıkların suç ! Ayrıca ne cami bizim ne de Atatürk senin veya sizin! Cami Allah I'n evi. Atatürk de Allah I'n kulu !!! Seni akla ve ilme davet ediyorum!!!
sizin gibi ateistlere söylenecek laf yok, ancak ölünce uyanacaksınız ama çok geç olacak sizin için
allahsız kitapsız yazık Allah isla etsin.
titanic senin aşağılamak için az önce googleden kelime aradım ne yazıkki bulamadım.. :)
sen herseyden önce insan olmayi ögrenememissin,önce insan ol ki nereye ne yazilmasi gerektigini ögren. sen geberdiginde senin lesini kütüphaneden kaldirirlar o (Allah)c.c senin gibileri icin cehennemi yaratti,simdi inanmasanda farketmez geberince anlarsin,Allah düsmani seni. müslüman olmadigin bellide insanliktanda nasibini almamissin sen
senıde kütüphane müdürü yaparlar
Len kafir nasıl olurda caminin kül olmasını istersin tabi sizin gibiler ne dua ne namaz bilirsiniz Allah isla etsin. ancak kendi başınıza bi felaket geldiğinde alla dersininiz yazık.
başbakan bodruma gelip tedbili kıyafet gezer, kıyılarla ilgili açıklama yapar ve yıkımlar olacağından söz eder. tesadüf bu ya üzerinden 3 gün geçtikten sonra kıyıda olmayan lakin kıyıya yakın olan imara kapalı 2b arazilerinde yangın çıkar, orman vasfı kaybolur...iki dünyada yeriniz yok aşağılık herifler!
2b yasası çıktı hertaraf cehenneme döndü
Diğer Haberler