Davidson: 'Kaydadeğer bir sonuç aldık'

Anthony Davidson, Malezya Grand Prix'de sezonun ilk finişini görmekten memnun olduğunu ifade etti. Sorunsuz bir yarış çıkaran Super Aguri pilotu, Sepang' daki mücadeleyi 15. sırada bitirmesini "kaydedeğer" olarak niteledi.

Davidson, "Takım ve benim için bugün iyi bir yarış oldu. Brezilya'dan sonra ilk kez finiş çizgisini görmek harikaydı" dedi.

Davidson, "Arkadaşlar mükemmel bir iş çıkardı. Araç tüm yarış boyunca arızasız, güvenli bir şekilde gitti. Lastiklerin performansı da iyiy di, herhangi bir problem yaşamadık" şeklinde konuştu.

Araçta kendini iyi hissettiğini belirten İngiliz sürücü, "Tur zamanımı geliştirmek istediğimde çekinmeden basabildim" dedi.

Yarışı 16. sırada bitiren Takım arkadaşı Takuma Sato ise, yarışın son bölümünde pist dışına çıkarak zaman kaybetmesine rağmen, damalı bayrağı gördüğ&uu ml; için mutlu olduğunu söyledi.

Sato, "Yarışı bitirmek güzeldi. Birinci ve ikinci sektör hızlarım iyiydi. Hemen her turda trafik vardı, özellikle de son bölümde. Fakat yine de damalı bayrağı görmek güzeldi. Araç dayanklılık açısından iyi bir performans sergiledi. Çok önemli veriler toplama imkanı da bulduk. Zorlu fakat takım için iyi bir yarış oldu" dedi.

TurkiyeF1.Com