HABER

Devlet Bahçeli: Seçimden dönüş yok

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin seçim sürecine girdiğini, bundan dönüşün olamayacağını söyledi.

Devlet Bahçeli: Seçimden dönüş yok

Açılış ve temel atma törenlerinde bulunmak üzere geldiği Isparta'da Gökçay bölgesinde ziyaretlerde bulunan Devlet Bahçeli siyaset ve diğer konularda çeşitli açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Gazetecilerin Hüsamettin Özkan'ın örtülü ödenek belgelerini evine götürdüğü yolundaki tartışmalarla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, "Bu gibi konular Türkiye'de önemli tartışmalara zemin oluşturmaktadır. Bunun kamuoyunda tartışılmasında değil. Başbakanlık bünyesi içerisinde karşılıklı görüşmelerle yapılacak değerlendirmelerde yarar olduğu kanaatindeyim. Bu, adı üstünde örtülü ödenektir. Buna neden ihtiyaç hissetmişler onu sormak gerekir" dedi.

SEÇİMİN ERTELENMESİ

Türkiye'de seçimin ertelenmesi ile ilgili söylentilerin devam ettiğini vurgulayan Bahçeli, "11 Eylül'e kadar bütün partilerin karar vermesi gerekmektedir. Türkiye seçim sürecine girmiştir. Türkiye'yi tekrar bir siyasi kaosa sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur. Hele hele partilerinin geleceği açısından Türkiye'yi kaosa sokmaya çalışanlar çok büyük hata içerisindedirler. Eğer yeni bir hükümet kurulacak ise şimdiye kadar kurulabilirdi, ittifaklar şekillenebilecekse şimdiye kadar şekillenebilirdi. Bütün bunlara rağmen 4 güzel gün var. Bu 4 gün iyi bir şekilde değerlendirilirse belki ittifaklar yoluyla bir güç birliği oluşturabilirler. Ama artık seçime odaklanmak gerekmektedir. Partilerde seçim hazırlıklarını bu anlamda hızlandırıyorlar. Ayın 11'inden sonra seçim çalışmalarını başlatacağız. Türkiye'de bir MHP fırtınası esecek" şeklinde konuştu.

SEZEN AKSU SEVGİSİ

Devlet Bahçeli 30 Ağustos günü verilen konserin ardından tartışmalar yaşandığını belirterek, "Sezen Aksu hanımefendi Türkiye'nin yetiştirdiği çok değerli bir sanatçı. Besteleri, güfteleri, sesiyle Türk Milleti'nin hemen hemen her kesiminde gönüllerde taht kurmuş bir sanatçı. Bu konuma gelmiş olan bir sanatçı her şeyden önce kendisine yöneltilen bu sevgiyi korumasını bilmelidir. Basit şeylerle sanatını eritip tüketmemelidir" dedi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde MHP'nin hem milletvekili, hem belediye başkanlarının bulunduğunu ve bu bölgede MHP'nin önemli bir oy potansiyeli bulunduğunu ifade eden Bahçeli, "Orada PKK veya KADEK yönlendirmesiyle oy çıkacağı yerde bölgede yaşayan insanlarımızın hür iradelerini (hangi partiye verirlerse versinler) kullanmalarını salık veriyoruz. Bunun anlamı çok büyüktür. Burada MHP`ye oylar yöneldiği takdirde anlam çok daha farklı olabilir" diye konuştu.

HADEP'in diğer partilerle ittifak içerisinde bulunması ile ilgili soru üzerine Bahçeli, "HADEP Anayasa Mahkemesi'nin kapatma davasına muhatap bir partidir. Bu davanın gerekçeleri kamuoyu tarafından bilinmektedir. Anayasa Mahkemesi kararı açıklanmadan, böyle bir sorumluluğu partiler nasıl taşıyabilecek, bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Siyasi partilerin olaylara biraz daha ülke genelinde değerlendirerek yaklaşmalarında yarar vardır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler