HABER

DHKP-C'li teröristin ilk olayı değil

BRÜKSEL (İHA) - TOBB'un Brüksel'de düzenlediği toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'a mektup vermeye çalışan ve sözlü tacizde bulunan yasa dışı terör örgütü DHKP-C mensubu terörist Deniz Demirkapı'nın, yaklaşık 1.5 yıl kadar önce de Dışişleri Bakanı İsmail Cem'e yönelik olarak Avrupa Parlamentosu'nda yapılan eylemi gerçekleştiren grup içerisinde yer aldığı belirtildi.

ANAP Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'a nasıl yaklaştığını ve aralarında nasıl bir diyalog geçtiğini İHA muhabirine anlatan terörist Deniz Demirkapı, "Akşam toplantının yapıldığı Conrad Otel'e gittim. Hiçbir koruma engeli ile karşılaşmadan Mesut Yılmaz'ın yanına yaklaştım ve hatta omzuna dokunarak, elimdeki mektubu kendisine vermek istediğimi söyledim" dedi.

Mesut Yılmaz'ın mektubu almadan önce "Bunu kimin adına veriyorsunuz?" diye sorduğunu, DHKP-C adına verdiğini söyleyince tam olarak anlamadığını ifade eden terörist Demirkapı, "Bunun üzerine Devrimci Halkın Kurtuluş Cephesi-Partisi adına verdiğimi söyledim. Yılmaz, gayet sakin bir şekilde 'Ben teröristlerden mektup kabul etmem' diyerek mektubu geriye uzattı" diye konuştu.
Bunun üzerine Mesut Yılmaz'ın kulağına eğildiğini anlatan DHKP-C'li terörist Deniz Demirkapı, "Ben terörist değilim, devrimciyim, asıl terörist sizlersiniz dedim. Ayrıca, bir sonraki sefere bu kadar şanslı olmayabilirsiniz uyarısında bulundum" ifadelerini kullandı.
Bu diyalog sonunda yine herhangi bir müdahale olmaksızın salondan ayrıldığını ve elini-kolunu sallayarak dışarı çıktığını vurgulayan terörist Deniz Demirkapı, aslında Mesut Yılmaz'ın mektubu almayacağını bildikleri, ancak böyle bir eylem gerçekleştirdikleri için amaçlarına ulaştıklarına dikkat çekti. Mesut Yılmaz'a vermeye çalıştığı muktubun içeriğini de açıklayan terörist Demirkapı, mektupta DHKP-C'nin bilinen görüşlerinin yer aldığını sözlerine ekledi.

Bu arada, Eskişehir doğumlu olan 23 yaşındaki terör örgütü mensubu Deniz Demirkapı'nın, kendisi gibi terörist olan 25 yaşındaki sevgilisi Antakya doğumlu Bahar Kimyongür ile birlikte Brüksel'de yaşadığı ve Türk yetkililerine yönelik bu tür eylemler gerçekleştirmekle görevlendirildikleri bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön