Dış basın '14 Aralık kararı'nı böyle duyurdu

14 Aralık operasyonuyla ilgili mahkemenin verdiği karara yabancı basın da büyük ilgi gösterdi.

Dış basın '14 Aralık kararı'nı böyle duyurdu

Reuters, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşmanları tarafından yürütülen 'kirli operasyonlara' yanıt olarak savunduğu davada Türk mahkemesi üst düzey medya yöneticisi ve diğer üç kişinin tutuklanmasına karar verdi" ifadelerini kullandı. Hakkında tutuklama kararı çıkarılan isimlerden biri olan Hidayet Kararca'nın Samanyolu Televizyonu'nun Genel Yayın Yönetmeni olduğuna dikkat çeken Reuters, Avrupa Birliği'nin geçtiğimiz haftaki operasyonda Karaca ve diğer medya çalışanlarının gözaltına alınmasının "Avrupa değerlerine karşı olduğu" şeklindeki tepkisini ve Erdoğan'ın bu tepkiye "Fikrinizi kendinize saklayın" diye yanıt verdiğini hatırlattı. Ajans, ilk haberinden kısa bir süre sonra geçtiği ikinci haberinde ise "TRT Haber kanalı ABD'de yaşayan Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldığını bildirdi" ifadelerine yer verdi.

Fransız AFP ise "acil" koduyla geçtiği haberinde TRT Haber'in duyurduğu iddiaya yer vererek "Türk mahkemesi Erdoğan'ın düşmanı Gülen hakkında yakalama kararı çıkardı" dedi.

Associated Press ise Türk basınında çıkan haberlere dayanarak son yapılan operasyonda dört kişi hakkında tutuklama kararı verildiğini duyurdu. Ajans, hakkında tutuklama kararı çıkarılan dört kişiden ikisinin medya yöneticisi olduğunu, birinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün eski Terörle Mücadele şube müdürlerinden olduğunu, diğer ikisinin de emniyet mensubu olduğunu bildirdi. Ajansın haberinde, söz konusu soruşturmanın "medyaya bir darbe" olarak görülerek kınandığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise yurt dışından gelen eleştirilere sert tepki gösterdiği yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Gecen yıl hırsızlıklarını ortaya çıkarmasaydınız bunların hiçbiri olmayacaktı.Terörle Mücadele şube müdürleri veya diğer alınan polisler inanıyorumki Akepe den daha vatanseverlerdir.Bu Akepeye oy verenlerin beyni durmuş gözleri görmez olmuş.Bu beyinsiz ve görmezlerin yüzünden bunlar böyle cirit atıyorlar.Allah büyüktür.İnşallah birgün sıra onlarada gelecektir.Ulan bu devlet ne kadar acizki 3 kişinin bir araya gelmesiyle yusuf yusuf oluyorlar Darbe yapacaklar diyorlar."Oğlum sıfırla " denen ses kime aitti.Biraz vicdanlı düşünün.
Al bir haşşaşi daha
Beynini yalanla sahte göz yaşlarıyla yıkanmış zavallı o göz yaşlarıyla toplanan paralardan sende biraz cebine ve ya miydene indirdin galiba .
yav tayipci arkadaslar ayakkabi kutularindan parasi cikanlar,milyon dolarlik saati hediye alanlar disarida tayibe yalakalik yapmayanlar iceride Allahtan korkun cikartin at gözlüklerini
cıkartta bak allah ıcın sakalsız hoca totunun kılı agarmış sakalyok muslumanım der musrıkın ıcınde yasar cıkar gozlugunu sen at oglu at
Mynet yayınla .o Paraları o fare suratlı bakan çocuklarına faiziyle iade edenler bir gün sizdende o paralar faiziyle alınıp millete verilecek Hırsız vaaaarrr
yayınlar yeterkı paralcı gavat hukumet aleyhıne yaz gavatlar kurban etını satan serefsızler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler