Diyarbakır'da Nevruz öncesi terör operasyonu

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'da, 21 Mart Nevruz Bayramı öncesi bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, 18 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Nevruz etkinliklerinin güven içerisinde geçmesi için bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi (YDGH) içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen aralarında Marmara ve Güneydoğu Anadolu Bölge sorumlularının bulunduğu 8 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslarla birlikte üzerinde 3 adet içerisinde suç unsuru bulanan hard disk ve çok miktarda yasak yayın ve örgütsel döküman ele geçirildi.

Öte yandan, 21 Mart Nevruz Bayramı'nda emniyet ekiplerinin almış oldukları tedbir neticesinde Nevruz kutlamalarının bölücü terör örgütünün propagandasına dönüştürmeye, halkı provoke ederek güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, vatandaşlara ait iş yerlerine yönelik taşlı sopalı saldırı teşvik ettikleri, örgüt ve elebaşı lehine slogan attıkları, örgütü temsil eden bez parçalarını açtıkları tespit edilen 10 kişi yakalandı.

Yakalanan şahısların üzerlerinde, Nevruz alanında ve çevresinde yapılan aramalarda, 109 adet bölücü terör örgütünü temsil eden bez parçaları, 170 adet terörist Öcalan posterleri, 25 adet içeriği suç unsuru teşvik eden pankartlar ve 500 adet suç unsuru ibare ele geçirildi.

Yakalanan toplam 18 kişi adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler