Dolgun dudaklarınızla cazibenizi pekiştirin!

Dudak dolgusuna ihtiyacınız var mı? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Türker Özyiğit, dudak dolgusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dolgun dudaklarınızla cazibenizi pekiştirin!

Ayna karşısına geçin ağzınızı hafifçe açık tutun; çenenizi gevşek bırakın: Eğer üst dişlerinizi göremiyorsanız “DUDAK DOLGUSUNU UNUTUN”. KESİNLİKLE DOĞRU TERCİH DEĞİL! PEKİ NEDEN?

Ağzınızı kapattığınız zaman üst dudak dişlerin üzerinden aşağıya doğru uzayarak alt dudağa değer; hatta bir miktar üzerine biniyor da olabilir. Böyle bir durumda üst dudağa üst dudağa dolgu yaparsanız gidecek başka yer bulamaz ve alt dudağa değdiği noktada öne doğru fırlar ve “ÖRDEK DUDAK” olur. Birçok Hollywood aktristi daha genç ve çekici dudak görünümüne sahip olmak için bu yöntemi kullanıyor ve televizyonlarda yüzlerce DAISY (MİNİ FARE) dolaşıyor: ÖRDEK DUDAK:

PEKİ NE YAPILMALIDIR?

Lip lift böyle bir durum için muhteşem bir seçenektir.

LIP LIFT AMELİYATLARI NASIL YAPILIYOR?
Uzun dudak deformitesi nedeni ile müracaat eden insanların hikayelerinde, genellikle rinoplasti ameliyatı olduklarını görüyorum. Bu da dudağa dolgu yapılarak, uzun dudak defomitesinin düzelmesini beklemek gibi bir şey. İnsanlar Rinoplasti (estetik burun ameliyatı) ameliyatından sonra üst dudağın kalkacağını bekliyorlar. Aksine böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü burun ameliyatında dudakla ilgili herhangi bir işlem yapılmamaktadır. İyileşme tamamlandıktan sonra dudak, eski haline gelecektir. Rinoplasti ameliyatı olan ve umduğunu bulamayan insanlar böyle bir yöntemin varlığından haberdar oldukları zaman bir anda “üst dudak kaldırma ameliyatı” ilgi noktası oluyor. Çünkü bu ameliyat pek bilinmiyor ve dolayısıyla pek uygulanmıyor. Şekli bozuk olan burun mutlak surette düzeltilmelidir. Ancak burun deformitesi, dudak deformitesi ile birlikte değerlendirilmelidir; eş zamanlı düzeltmek de mümkündür.

Biz gelelim dudak kaldırma yöntemlerine:

1) Transseptal lip-lift: Septumun (iki burun deliğini ortadan ikiye ayıran kıkırdak ve kemik yapı) ön ve iç kısmında diklemesine bir kesi ile yapılan ameliyattır. Bu yöntemdeki kalkma diğer yöntemlere göre daha azdır. Ayrıca rinoplasti ameliyatı veya dudak dolgu/ameliyatı olmuş olanlar uygun aday olmayabilirler.
2) Martı kanadı lip-lift: Eros yayı anatomisini bozduğu için tavsiye edilmez.
3) Endonazal lip-lift: Bu yöntem hakkında biraz detay vermek istiyorum; çünkü insanlar etkili sonuçlar alınması ve izlerin burun içinde saklanmasından dolayı tercih ediyorlar. Öncelikle bu yöntemle ister daha önce ameliyat olsun, isterse de olmasın, dudağı istenildiği kadar kaldırmak mümkün; tabiki anatomik ölçüler dahilinde.

ENDONAZAL LIP LIFT YONTEMİNDE İZ KALIRMI?

Bütün estetik ameliyatlardan sonra mutlaka iz kalır. Ancak bu izler vücudun anatomik kıvrımlarına denk getirilerek kamufle edilir. “Endonazal teknik”, bull horn denilen “boğa boynuzu” yöntem ile DEĞİLDİR, karıştırılmamalıdır. Çünkü bu yöntemde kesi burnun tabanında değil, burnun içinde yapılmaktadır. O yüzden “endonazal” denilmektedir. Dolayısı ile izler burnun içine yerleştirilirken etkili bir üst dudak kalkması sağlanabilmektedir.

PEKİ HASTALARINIZA NE ÖNERİYORSUNUZ?

Eğer dişleri görünmüyorsa ENDONAZAL LIP LIFT diyorum. Eğer dişleri görünüyorsa lip lift adayı değilsin. Dolgu ile mükemmel bir dudak şekillendirme sağlanabilir diyorum.

Op. Dr. Türker Özyiğit
** Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.turkerozyigit.com
https://www.instagram.com/opdrturkerozyigit
https://www.facebook.com/op.dr.turkerozyigit/

**

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler