Dönüş çilesi başladı

Bayram tatilini İstanbul dışında geçirenlerin bir bölümü bugünden dönüşe geçti.

Bayram tatilini İstanbul dışında geçirenlerin bir bölümü dönüşe geçti. Trafiğin yarın daha yoğun olacağını düşünen birçok sürücü özellikle öğlenden sonra yola çıkarken, TEM ve feribot iskeleleri de hareketlendi.

Kocaeli'de, iki yıldır, Yüksek Hızlı Tren Hattı çalışması nedeniyle tüm tren seferlerinin de yapılmaması nedeniyle trafiğin tüm yükü TEM ve D-100 karayoluna kaldı. Bugün saat 17.00'ye doğru TEM'de yoğun bir araç trafiği görüldü. TEM Adapazarı'ndan itibaren İzmit'e doğru hareketlendi. Aynı hareketlilik, Yalova-İzmit arasındaki E-130 Karayolu'nda da görüldü.

ÇANAKKALE'DE DÖNÜŞ YOĞUNLUĞU
Çanakkale'de feribot iskelesi, Ramazan Bayramı'nın son gününde dönüşe geçen tatilcilerin akınına uğradı. Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu hatlarında feribotlar saatsiz çalışmasına karşın tatilciler aynı anda dönüşe geçtiği için iskelelerde uzun kuyruklar oluştu. Feribot kuyruğu Demircioğlu Caddesi'nden Belediye önüne kadar uzadı. Caddenin bir şeridi, feribot kuyruğunda bekleyen araçlar nedeniyle trafiğe kapatıldı. Trafik polisleri, feribot kuyruğu nedeniyle sıkışan şehiriçi trafiğini düzenlemek için büyük çaba harcadı.

BODRUM´DAN DÖNÜŞ BAŞLADI
Tatil için Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen tatilcilerin dönüşü de erken başladı. dönüşe geçen tatilciler Milas-Bodrum karayolunda Yokuşbaşı Mevkii, Güvercinlik Köyü ve Milas-Antalya-İzmir kavşağında trafik ışıkları nedeniyle kilometrelerce kuyruk oluşturdu. Milas Kavşağı'nda trafik ışıkları ve kontrolsüz geçişler nedeniyle tatilciler 1 kilometrelik yolu yarım saatte geçebildi.

TATİLCİLER DÖNÜŞTE BURALARA DİKKAT
İzmit'te Kandıra Turnikeleri girişi de olan Bekirdere Rampası'nın başlangıç noktasında yolun 3 şeritten 2 şeride düşüyor ve trafik yavaşlıyor. Ankara yönünden gelen araçlarla, D-100 Karayolu ve Yalova istikametinden gelen araç sürücüleri de buradan TEM'e girdiğinden hem araç sayısı artıyor, hem rampa başlangıcında yol iki şeride düştüğünden trafik, TEM'in Batı turnikeleri girişine kadar ağır ilerliyor. Bu nedenle sürücülerin, yüksek viyadük ve tünellerin de bulunduğu bu bölgede çok dikkatli olmaları ve aceleci davranmamaları isteniyor.

TEM'de Körfez-Hereke arasındaki Mağaraburnu Mevkii, Dilovası Tünel çıkışı ve Dilovası Rampasının tamamı, en çok kaza olan bölgeler olarak biliniyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
şunu sormak isterim..giderken ki trafik çilesi, gidilen yerde binlerce insanla dip dibe yüzüp güneşlenme, yiyecek içecek için ödenen bir dünya para, akşam aynı binlerce kişiyle omuz omuza turlama, bir mekanda içip dans etme ve bayrama özel (kol gibi ) hesabı ödeme, dönüş yolunda on binlerce araba ile dur-kalk 15-20 saatte eve gelme...acaba bu insanlar bunca zulümden sonra "" oh be..ne güzel eğlendik, dinlendik, stres attık..bayram iyi geldi valla"" diyebiliyolar mı...
ÖNÜNE GELEN ARABA ÇEKMESE ALTINA DÖNÜŞ ÇİLESİDE ÇIKMAZ.GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR.BİNİN OTOBÜSE ARABAYA AŞIK OLURSANIZ TRAFİKTE TIKANIR.HEP BAHANE ÜRETİRLER ANCA..
Bayram değil çile ama evde bayram geçirmekten iyidir genede yolda olmak
Diğer Haberler