HABER

DP'de Bursa depremi

Anavatan Partisi ile birleşen Demokrat Parti(DP)'de yaprak dökümü başladı.

DP Bursa İl Başkanı Füsun Yaşar ile 10 ilçe başkanı genel merkez tarafından görevden alındı.
Yaşar'ın yerine aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan Ayhan Barışıcı atandı.
Hüsamettin Cindoruk'un genel başkanlığa seçilmesinin ardından Ergenekon sanıklarına verdiği destekle dikkatleri üzerine geçen DP'nin Bursa il ve ilçe yönetimleri ani bir kararla görevden alındı. Seçimde göreve gelen ve DP'nin Anavatan ile birleşme sürecini de yürüten DP Bursa İl Başkanı Füsun Yaşar ile merkez Yıldırım İlçe Başkanı Erol Aybars, Osmangazi İlçe Başkanı Abdullah Dikel, Nilüfer İlçe Başkanı Ömer Seymen ve 7 ilçe yöneticine görevden el çektirildi. Yaşar'ın yerine Ayhan Barışıcı getirilirken, görevden alınan 10 ilçe ile boş olan 7 ilçeye de yeni isimler atandı. Bu isimlerden 11'inin eski Anavatanlı olması dikkat çekti.
**GÖREVİNDEN ALINAN FUSUN YAŞAR: CİNDORUK BANA İKİNCİ KEZ BORÇLANDI**
Görevden alınan Fusün Yaşar, seçilmiş il başkanı olarak 'kongre ile gelen, kongre ile gider' anlayışına inandıklarını belirterek, "Kongre sürecine girmek üzereydik, nasip olmadı. Cavit Çağlar'ın da başını çektiği muhalif grup yaz aylarından beri bu tür çalışma içindeydi. Yeni yapılanmada DP Anavatan kökenlilere teslim edilmiştir." şeklinde konuştu.
Kendisinin birleşmeyi savunanların başında geldiğini ifade eden Yaşar, "Tabi bunda Mesut Yılmaz faktörü, Anavatan faktörü var. Demirel ile arası iyi olan Cavit Çağlar'ın faktör var. Bizler partimize geldiğimiz günden beri çalıştık, genel seçimlerde DP Bursa teşkilatı olarak Türkiye'deki büyükşehirler arasında en yüksek oyu aldı. Anavatan ile bu konuda kıyaslanamaz."açıklamasında bulundu.
Kendilerini yeni yapılanma döneminde harcandığını ve cezalandırıldığını savunan Yaşar, "DP'de kendi evlatlarını harcayan, siyasete emek vermiş insanları cezalandıran yeni sistem geldi. Bursa DP, Anavatan kökenlilere teslim edildi, bizler cezalandırıldık." ifadesini kullandı.
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un kendisine ikinci kez borçlandığını aktaran Fusün Yaşar, "Yine bu partide 1999'da Nilüfer ilçesine kurucu başkan oldum ve burada partiyi toparlayarak seçimlere girdik. Arkasından Nilüfer'e başkan adayı oldum, 3 ay burada maddi manevi olarak bütün fedakârlıklarda bulunarak çalıştım. Bana reva görülenler bunlar olmamalıydı." diye konuştu.
**DP BURSA İL BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN BARIŞICI: AYRIM YAPMADAN ÇALIŞACAĞIM**
Genel merkez tarafından DP Bursa il başkanlığına getirilen Ayhan Barışıcı ise ayrım yapmadan DP çatısı altında çalışacaklarının altını çizdi. Barışıcı, daha önce 30 yıl birlik ve beraberlik için her platformda çalıştığını ve bunu devam ettireceğini belirterek, şöyle konuştu: "DP yeni bir oluşum içinde, genç dinamik arkadaşlarımızla yeni iktidar yürüyüşüne ilk adımı attık. Partinin birlik bütünlüğe, sevgi ve dostluğa ihtiyacı vardı, bizde kadrolarımız olarak bunu becerecek kapasiteye sahibiz. Bu güne kadar görev yapan arkadaşlarımız ise bunu bir görev değişimi olarak düşünsünler."
Birleşme sürecinden sonra bir takım sıkıntılar yaşandığını ileri süren Barışıcı, bunun sonucu olarak değişimlere gidildiğini, buna Bursa'dan başlandığını kaydetti. Barışıcı, DP'nin Anavatan kökenlilere teslim edildiği şeklindeki eleştirileri ise şöyle cevapladı: "DP yeni bir partidir, Anavatan veya DP kökenli diye adlandırılması yanlıştır. Beni Cavit Çağlar, Mesut Yılmaz ve Demirel'in adamı diye adlandıranlar kendilerine bu yakıştırma yapılırsa ne cevap verecekler. Nihayetinde 3'üde Türkiye'ye büyük hizmetleri olmuş hali hazırda ülkenin geleceği ile ilgili bir takım projeler üreterek iki partiyi birleştirip yeni bir yola çıktılar. Bizde bunların neferi olarak birlik beraberlik için ile bu yola çıktık."
Cihan


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön