HABER

DSP Balıkesir Teşkilatı'nda toplu istifa

Demokratik Sol Parti (DSP) Balıkesir Teşkilatı'nda il yönetimi ile bazı ilçe ve belde yönetimleri görevlerinden toplu olarak istifa etti.

DSP Balıkesir Teşkilatı'nda toplu istifa

Parti genel merkezi tarafından atanarak il başkanlığı görevine getirilen Emin Dayı, önceki gün Ankara ile görüşüp görevinden affını istediğini, 18 Eylül 2002 tarihinden itibaren DSP İl Başkanlığı görevini resmen bıraktığını açıkladı. Emin Dayı ile birlikte aynı yönetimde görev yapan 14 kişi de, eski başkan ile birlikte hareket ederek istifa etti.

İHA muhabirine kısa bir açıklama yapan Dayı, "Genel merkezimle görüştüm ve görevden affımı istedim. Ayrılmamın nedeni milletvekili aday listesidir. Bu listeyi il başkanı olarak kabul etmiyorum. Ancak, ben yöneticilik görevimden ayrıldım, partimden ayrılmadım, bir DSP'li olarak partimin neferiyim" dedi.

SINDIRGI TEŞKİLATI DA TOPLUCA AYRILDI Öte yandan, DSP Sındırgı İlçe Yönetimi ile Sındırgı'ya bağlı Yaylabayır ve Gölcük belde yönetimleri de bugün görevlerinden topluca istifa ettiklerini açıkladı. Toplu istifalara Sadettin Çavuş ve Tolga Boyat isimli yönetim kurulu üyelerinin katılmadığı belirtildi. Sındırgı'daki istifa dilekçelerinin, Balıkesir 5. sıra milletvekili adayı Mustafa Yetkin'in imzası ile DSP Genel Merkezi'ne faksla gönderildiği öğrenildi.

Milletvekili adaylığından da istifa ettiğini açıklayan Mustafa Yetkin, dilekçesini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı'na gönderdi. Adaylıktan çekilen Yetkin, "DSP genel merkezince Balıkesir'deki milletvekili sıralamasında il yönetimi ve ilçe teşkilatlarının görüşlerine yer vermemiştir" diyerek, istifaların bu yüzden kaynaklandığını ifade etti.

Bu arada, bazı parti üyelerinin de dilekçe vererek DSP'den kayıtlarını sildirdikleri kaydedildi. Yönetim kurulu ile birlikte görevinden ayrılan eski il başkanı Emin Dayı, Sındırgı'daki istifaların önüne geçemediğini, başka ilçe ve belde teşkilatlarında yeni istifaların yaşanmaması için çaba harcadığını söyledi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler