HABER

"DSP Türkiye'nin birinci partisi olacaktır"

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Bülent Ecevit, DSP'nin başında bulunduğu hükümet döneminde her türlü yolsuzluğa karşı etkili ve kararlı mücadele edildiğini belirterek, "Bu uğraşları nedeniyle kimi çevrelerin DSP'ye yoğun tepkileri olmuştur. O yüzden DSP son genel seçimlerde ağır yenilgiye uğramıştır. Fakat inanıyorum ki en kısa sürede DSP yeniden Türkiye'nin birinci partisi olacaktır" dedi.

"DSP Türkiye'nin birinci partisi olacaktır"

Demokratik Sol Parti'nin 17. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle DSP Ankara İl Örgütü'nce Zafer Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Törende anıta çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Genel Başkan Bülent Ecevit'in DSP'nin 17. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gönderdiği mesaj, DSP Ankara İl Başkanı Tufan Bural tarafından okundu. Ecevit mesajında, DSP'nin Türk solunu meşruluk zemininde güçlendiren ve komünizmin Türkiye'de gelişmesini önleyen hareketin ürünü olduğunu söyledi.

Türkiye'de sosyal devlet kavramının Demokratik Sol hareketle birlikte gelişmeye başladığını belirten Ecevit, DSP'nin bölücü teröre ve inanç sömürüsüne karşı en etkili mücadeleyi verdiğini hatırlattı. DSP'nin yalnız Türkiye'de değil bütün dünyada İslam'ı, laiklikle, çağdaşlıkla ve demokrasi ile bağdaştırma yolunu açtığını ifade eden Ecevit, DSP'nin, başında bulunduğu hükümet döneminde Türkiye'de çağdaş ve sağlıklı bir ekonominin temellerini de attığını bildirdi.

Törene DSP'li bakanlar, parti üst yönetimi, Ankara il örgütü yöneticileri, Ankara'daki ilçe örgütleri yöneticileri ve partililer katıldı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler