HABER

DSP'lilerden Ecevit'e 'çekil' çağrısı

ANKARA (İHA) - TBMM'de bugün bir basın toplantısı düzenleyen DSP'li Milletvekilleri, Ecevit'e hükümetten ve DSP'den çekilmesi çağrısında bulundu.

DSP'li Muhalif Milletvekilleri Ali Arabacı, Ahmet Arkan, Cengiz Güleç, Uluç Gürkan, Emin Karaa, Sadık Kırbaş, Ertuğrul Kumcuoğlu, Tahir Köse ve Bayram Fırat Dayanıklı birlikte basın toplantısı düzenledi. Açıklama, Bayram Fırat Dayanıklı tarafından yapıldı. Türkiye'de bir süredir yaşanan siyasi belirsizliğin, giderek siyasi partilerin konumlarını keskinleştirdiği ve dolayısıyla esasen zor sağlanmış olan hükümet içi uyum ve uzlaşmanın bozulmasına yol açtığını belirten Dayanıklı, "Bunun tek nedeni Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit'in sağlık sorunları değildir. AB'ye tam üyelik sürecinde ortaya çıkan görüş ve yaklaşım farklılıkları uygun ve gerçekçi olmayan erken seçim beklentileri ile birleşince olumsuzluklar daha da derinleşmektedir. Bu olumsuzluklardan kaynaklanan ekonomik bunalım yurttaşlarımızı derinden etkilemekte geleceğe umutla ve güvenle bakmalarını engellemektedir" dedi.

Fırat Dayanıklı, bu sorunların üstesinden gelecek ve Türkiye'nin önünü açacak en etili siyasal oluşumun DSP olduğunu belirterek, "Bu tarihi görev ve sorumluluğu taşıyacak olan kadrolar DSP içinde mevcuttur. Ancak bozulmaya başlayan parti içi birlik bütünlük ve dayanışmanın yeniden sağlanması kaçınılmazdır. Ulusumuzun beklentisi de bu doğrultudadır. DSP, Ecevitler'in büyük özveriyle oluşturdukları ve iktidara taşıdıkları büyük bir siyasal harekettir. DSP hem örgüt temelinde hem de yerel yönetimler ve TBMM zeminlerinde Ecevitler'in öncülüğünde Ecevit'siz yaşama geçebilmelidir. Bu tarihi görev ve sorumluluğu Sayın Ecevitler'in yükleneceği inancımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön