HABER

DTP'den Erdoğan'ın oğluna gönderme

ANKARA (ANKA) - DTP Altındağ İlçe Teşkilatı AKP Hükümeti'nin DTP'ye baskılarını sürdürdüğünü öne sürerek, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun çürük raporu alması gündeme bile getirilmiyor. Bu şekilde Kürtlerin bütün demokratik haklarına ve örgütlenme haklarına saldırılırken bir yandan dağlara, ovada siyaset çağrısı yapılıyor" açıklamasında bulundu.

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle tutuklanmasının ardından DTP Altındağ İlçe Teşkilatı bir basın açıklaması yaptı. İlçe binası önünde yapılan açıklamada, yaklaşık 30 kişilik DTP'li grup bulunurken, 100'ün üzerinde polis de olası saldırılara karşı güvenliği sağlamak amacıyla görev yaptı. Açıklamayı yapan DTP Altındağ İlçe Teşkilatı Üyesi Adil Başkara, sekiz ay önce DTP'ye yönelik bir operasyon başlatıldığını ve bu süreçte gerekçe gösterilmeden tutuklanan Ankara İl Başkanı Salih Karaaslan ve Altındağ İlçe Başkanı Eşref Özviran'ın hala tutukluğunun sürdüğünü kaydetti. Açıklamada, Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı'nın Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın DTP'ye karşı sözlü ve silahlı saldırıda bulunduğu ileri sürüldü. AKP Hükümeti'nin de DTP'ye karşı baskılarını sürdürdüğü iddia edilerek, şöyle denildi:

"Partimize ve yurtsever halkımıza AKP baskılarını sürdürürken bir yandan da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün barış ve diyalog çağrılarını görmezden gelip sınır ötesi harekatı başlatması ve halkımızın vergilerinin cömertçe tonlarca bombaya harcanması, sivil yerleşim alanlarının hedef alınması, yurtsever halkımızın şehit düşmesi ve yaklaşık 2 bin insanımızın bölgeyi terk etmek zorunda bırakılması yıllardır süre gelen imha ve intihal zihniyetinde hiçbir değişiklik olmadığının göstergesidir."
DTP Genel Başkanı Demirtaş'ın sahte çürük raporu iddiasıyla tutuklanmasının Kürtlerin Türkiye'de hak ve hukuka sahip olmadığının göstergesi olduğu ifade edilen açıklamada, "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyerek vatan sevgisini ortaya koyan Başbakan Erdoğan'ın oğlunun çürük raporu alması gündeme bile getirilmiyor" denildi.

Basın açıklamasının ardından Altındağ Postanesi'ne yürüyen grup 11 adet mektubu Demirtaş adına Sincan L Tipi cezaevine gönderdi. Grup olaysız dağıldı. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön