Dünya bu diktatöre gülüyor

Mısır'da bir gazetenin "güçlü Sisi" portresi ortaya koymak için yaptığı propaganda çalışması dünyada alay konusu oldu.

Dünya bu diktatöre gülüyor

Gazetenin "Mısır Sisi'dir" sloganı, sosyal medyada "Curb your Sisiasm" (İçinizdeki Sisi'yi gemleyin) sloganına dönüştü.

Mısır'da 3 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi deviren Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi, darbe karşıtlarının direnişini kırmak için sokakta katliam yapıyor. Sisi ise, iktidarını sağlamlaştırmak için ülkesindeki medyayı kullanıyor.

Mısır'da yayımlanan "Sout Al Ummah" gazetesi, Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi'nin halk arasındaki imajını düzeltmek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Gazete "Mısır Sisi'dir" sloganıyla birinci sayfasında yayımladığı Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi fotoğraflarıyla, "asker Sisi, işadamı Sisi, doktor Sisi, memur Sisi, vatandaş Sisi..." vurgusu yaptı.

"Sout Al Ummah" gazetesinin amatör propaganda çalışması, dünya çapında sosyal paylaşım sitelerinde ise alay konusu oldu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da gazetenin yayımladığı Sisi fotoğrafları, ABD dizisi "Curb Your Enthusiasm" dizisindeki "Larry David" karakterine benzetildi.

Dizinin afişi ile Sisi'nin fotoğrafları yan yana yayınlanarak, altına alaycı mesajlar yazıldı. Gazete, güçlü bir Sisi portresi ortaya koymaya çalışırken, dizideki "Larry David" karakteriyle tam bir zıtlık oluşturuyor.

"Curb Your Enthusiasm" dizisindeki "Larry David" karakteri dizide kadın kılığına da giriyor.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ikiside bi işe yaramaz ne darbe yiyen adam adamdır...Nede darbe yapan , bitirin kendinizi
İşleri giçleri Müslümanlarla dalga geçmek. Yalnızlık psikolojisi.
Maşa tahtadan olmadığı sürece iş yapar.
En iyi general, en fazla insan öldürme becerisine sahip olan değil, en fazla insanı yaşatma becerisine sahip olandır.En iyi komutan nan ve katliam üzerinden değil, hak ve adalet üzerinden zafer kazanandır.
MISIR KENDİ SORUNLARINI BİR ŞEKİLDE KENDİ ÇÖZER DIŞARIDAN KARIŞANŞARA BAŞKA ŞEYLER DÜŞER,HER ZAMAN DEMOKRASİ,LAİKLİK VE ADALETİN YANINDA OLUNMALI MISIR BU SORUNU BİZDEN ÖNCE HALLEDER, BİZİM MEDYANIN GÖSTERMEDİĞİNE BAKMAYIN ADEVVİYE MEYDANINDAKİ HALK KADAR TAHRİRDE DE HALK VAR REJİM DEĞİŞTİRMEKSE DERTLERİ DEVAM ETSİNLER
hüloğğğ)
Ağzına sağlık Zafer Kaymak !
Diğer Haberler