Duyan soluğu orada alıyor! Muğla'da araç kuyruğu 4 kilometreye ulaştı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir girişlerin yasaklandığı Muğla'da seyahat kısıtlamasının sona ermesiyle kente giriş çıkışlarda büyük yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşleri ölçülürken, kontrol sırasında yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, "İlimize gelen ikinci konut sahibi olan hemşerilerimizin ihtiyaçları olmadığı zamanlarda dışarıya çıkmamalarını rica ediyorum" dedi.

Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında uygulanan giriş- çıkış kısıtlaması, 31 ilden 7’sindi kaldırıldı. Bu illerden Muğla'ya giriş ve çıkışlarda yaşanan yoğunluk sürüyor. Muğla- Aydın karayolunda, koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler artırıldı.

4 KİLOMETRELİK KUYRUKLAR OLUŞTU

Polis ekipleri, kontrol noktasında araçları durdurup, sürücüler ile yolcuların ateşini ölçtü. Ateşi 37'nin üzerinde olanlar, tedbir amaçlı bölgedeki ambulansla sağlık görevlilerince kontrol için hastaneye sevk edildi. Kontroller nedeniyle karayolunda yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. 65 yaş ve üzerindekilerin seyahat izin belgeleri kontrol edildi.

'Felaketi en az zararla kapatalım ve sağlıklı günlerde kucaklaşalım'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
oluşan kalabalığa mı güleyim. yoksa polis de dahil fotoğraftakilerin maske takış şekillerine mi güleyim bilemedim...
Virüs en çok ağız yolunu seviyormuş,ondan öyle takıyorlar
@serhan_ozkan_2001 ondan öyle takmıyorlar, o maske ile ağız ve burun kapalı ne kadar durabilirler? Bir süre sonra rahat nefes almak için burun kısmını açıyorlar. Bu şekilde tüm gün takmak zorunda kalanların daha iyi bir maske kullanmaları/dağıtılması şart. Sonuçta ağır ve burun solunumu yolu ile ve hatta gözden dahi bulaşıyor bu virüs...
bu millet parası çok corana bunları vurması lazım zaten gariban evinde
Allah ıslah etsin bunları . Pandemiyi halen idrak edebilmiş değiller maalesef
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler