Düzenli sevişme insanların refah düzeyini artırıyor

Bilim, seksin kalori yakmaktan bağışıklık sistemini güçlendirmeye hatta yaşlanmanın belirtilerini azaltmaya yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Düzenli sevişme insanların refahını ciddi biçimde artırdığını ortaya koyuyor. İşte seks için faydalı 5 yol...

Düzenli sevişme insanların refah düzeyini artırıyor

California merkezli kadın doğum uzmanı Dr. Sherry Ross'a göre, düzenli cinsel ilişki doğal bir ağrı kesici ve hatta uykuzlukla mücadeleye bile yardımcı oluyor.

Kalori yakıyor

1

Montreal'deki Quebec Üniversitesi'nden araştırmacılar ortalama yaşları 22 olan 21 çifti inceledi. Sonuçlar kadınların ortalama 25 dakika içinde seks yaparken 69.1 kaloriyi yaktığını ortaya koydu. Bu durum orgazm halindeyken daha da artabiliyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Indiana Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, sağlıklı cinsel yaşamları olan kadınların, enfeksiyonlarla mücadele eden daha yüksek seviyelerde antikor ürettiğini ortaya koydu. Düzenli cinsel ilişki, soğuk algınlığı gibi hastalıklarla mücadele ederken, kan basıncını düşürmeye yardımcı olup kalp krizi riskini azaltıyor.

3

İdrar kaçırmayı önler

Doğumdan sonra yaygın olan idrar kaçırma hastalığına yakalanmış kadınlar için Dr Ross, Kegel egzesizlerini cinsel yaşama dahil etmeyi öneriyor. Bu egzersizler pelvik tabanı güçlendirirken mesane kontrolünü iyileştiriyor. Ayrıca orgazm olmaya da yardımcı oluyor.

2

Bir orgazmdan sonra, endorfinler ve prolaktin hormonu salınır; bu da, uykuyu teşvik eder.

Hamilelik şansını artırır - yumurtlamamış olsanız bile!

Kinsey Enstitüsü ve Indiana Üniversitesi'nden araştırmacılar, yumurtlamadıklarında seks yapan kadınların rahimlerinde büyüyen embriyolar için daha misafirperver bir ortam oluşturduğunu keşfettiler. Bu, bağışıklık sistemini harekete geçiren orgazmlardan kaynaklanıyor ve bu da kadınları gebelik ihtimaline hazırlıyor gibi görünüyor.

Kırışıklıkları önler

İngiltere merkezli nöropsikolog Dr David Weeks, 10 yıldan fazla bir süredir 3 bin 500 kişi üzerinde yaptığı araştırma sonucunda ilginç sonuçlara ulaşıldı. Düzenli cinsel yaşamları olan çiftlerin daha sağlıklık cilde sahip oldukları saptandı. Weeks, bunun dolaşımı artıran ve stres azaltan endorfinlerin salınmasının yanı sıra cilt esnekliğini artıran insan büyüme hormonlarının üretilmesinden kaynaklandığına inanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
öncelikle seksi seven ve seksi bir kadın bulmak lazım. o da bizim ülkede samanlıkta iğne aramak kadar zor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler