HABER

DYP'li Dağlı'dan çiftçiye teselli

ADANA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Adana Milletvekili Halit Dağlı, hükümetin çiftçiyi inim inim inlettiğini belirterek, "Sandık yakın, çiftçinin derdine biz merhem olacağız" dedi.

DYP Adana İl binasında bugün Başkan Tahsin Parlak ile bir basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Halit Dağlı, Türk Milli Futbol Takımı'nın başarısıyla tüm Türkiye'nin mutlu olduğunu, ancak ekonomik gidişatın da düzelmesi gerektiğini söyledi.

Üretim ve ihracat olmadan Türkiye'nin kalkınamayacağını, bunun için de çitçinin desteklenmesini isteyen Halit Dağlı, TMO'nun buğdaya verdiği 211 bin 700 liralık alım fiyatının da çok komik olduğunu ifade etti. Dağlı, "Bizim iktidarlarımızda her zaman çiftçi desteklenmiştir. Sandık yakın. İnşallah iktidara geldiğimizde yine çiftçimizin alın terinin karşılığını kurumadan vereceğiz. Geçmişteki desteklerimiz yine devam edecek. Çünkü, ABD ve Avrupa da üreticisini destekliyor. Bunun zararı olsa onlar yapmaz. Destekleme primi veriyoruz diye bizi eleştirenler kendi başarısızlıklarını örtbas etmeye çalışıyorlar. Şimdi destek yok, çiftçi gübre alamıyor, verim düşüyor, zararını hem ülke, hem vatandaş çekiyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler