HABER

Edirne belediyesi'nde ikinci böcek krizi

Edirne Belediyesi Başkanı Hamdi Sedefçi'nin makam odasındaki televizyonun içinde dinleme cihazı bulundu.

EDİRNE (İHA) - Edirne Belediyesi Başkanı Hamdi Sedefçi'nin makam odasındaki televizyonun içinde dinleme cihazı bulundu.

Edinilen bilgiye göre Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, makam odasındaki televizyonu arızalanınca durumu teknik ekibe bildirdi. Bakıma alınan televizyonun içerisinde bir cihaz bulundu. Yapılan incelemede cihazın dinleme cihazı olduğu anlaşıldı. Başkan Sedefçi bunun üzerine durumu yetkililere bildirdi. Belediye Başkanlığı binasında açıklama yapan Başkan Sedefçi, Cihazının eski Edirne Emniyet Müdürü Hanefi Avcı döneminde alındığını savundu. Gelişmeleri yerinde incelemek üzere CHP Genel Başkan

Yardımcısı Yılmaz Ateş ve CHP Adana Milletvekili ve aynı zamanda Meclis Telekulak Komisyonu Üyesi olan Tacidar Seylan'da Edirne'ye geldi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Bu cihaz AK Parti iktidarının komplo teorilerinin bir ürünüdür. Cihazdan elde edilen bilgilerin nerede ve nasıl depolandığının açıklanmasını istiyoruz. Bu da AK Parti'nin Kozmik Odası'dır. Bu odanın açığa çıkmasını istiyoruz" dedi.

CHP Adana Milletvekili Meclis Telekulak Komisyonu Üyesi Tacidar Seylan ise, cihazın dünyanın en kaliteli bir dinleme ve izleme cihazı olduğunu ifade etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öte yandan daha öncede yine Edirne Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Birimi Şefi'nin odasında, oda spreyi sıkma makinesinin içinde dinlemede kullanıldığı düşünülen bir cihaz bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön