HABER

Ekmen’den Anadol’a "kafatasçı" cevabı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol’un, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yönelik, “Bölücü ve şeriatçıdır” açıklamalarına AKP Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen’den sert yanıt geldi.

Ekmen, “Kemal Anadol bu sözleriyle, açık bir kafatasçılık ve ırkçılık yapıyor” dedi.

Ekmen, Anadol’un sözlerini ANKA’ya değerlendirdi. Ekmen, aynı zamanda hemşerisi olan Mehmet Şimşek’e sahip çıktı.

Ekmen, CHP için; “Türkiye’yi en az 40 yıl yöneten ve 40 yıl da Türkiye’nin geleceğine ambargo koyan bir zihniyetin ifşasıdır” diyerek, “Bir insanın sadece doğum yerine bakarak, ırkçı ve bölücü olarak suçlaması bana göre ırkçılığı da aşan bir hezeyandır” dedi.

Ekmen, Kemal Anadol’un sözlerinden bir an önce Batman’lılardan, Kürtlerden ve Türk halkından özür dilemesi gerektiği çağrısında bulundu.

Anadol’u istifaya çağıran Ekmen CHP’de ikinci Öymen vakası yaşandığını savunarak, Onur Öymen’in Dersim ile ilgili sözlerini anımsattı.

Ekmen, “Anadol’un yönetici vasfı göz önüne alındığında CHP’de ikinci Onur Öymen vakası yaşanıyor. CHP Türkiye’nin sorunlarına çözüm sunmadığı gibi insanları kategorize ederek, ötekileştirerek, açıkça suçlamaktadır. Hezeyana hakkıyla cevap vermeye aile terbiyem müsaade etmiyor” diye konuştu.

ANKA

Geri Dön