HABER

'Elinde silah taşıyanlar barış canlısı...'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Tencere tava çalanları yargıya şikayet edin" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

'Elinde silah taşıyanlar barış canlısı...'

Bahçeli, "Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki, elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır. İşte burası sözün bittiği yerdir" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını eleştiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları için "Boşboğazlıkta rakipsiz olduğunu her defasında ispatlamaktadır.

Palavrada eşsiz olduğunu her fırsatta kanıtlamaktadır" dedi. Başbakan Erdoğan'ın, "Tencere tava çalanları yargıya şikayet edin" şeklindeki sözlerini de değerlendiren Bahçeli, "Elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır" diyerek tepki gösterdi. Bahçeli şöyle konuştu: "Tencere tava çalanlar yargıya teslim edilirse, meşru sınırlar dahilinde gösteri yapan, seslerini duyuran, kişisel hak ve özgürlüklerine sahip çıkan gençler yakalanıp haklarında gerekli işlemler yapılırsa her şey daha da güzelleşecektir. Şu çirkinliğe, şu edepsizliğe bakınız ki, elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır. İşte burası sözün bittiği yerdir.

Recep Tayyip Erdoğan'ın gücü teröriste değil, katillere değil, şehir ve dağ eşkıyalarına değil; masum şekilde demokratik tepkisini gösterenlere yetmektedir. Bu gidişle tencere ve tavanın yasaklanması, üretimin azalması, herhalde imkansız sayılamayacaktır.

"BAŞBAKANIN KREDİ KARTINDAN ŞİKAYET ETMESİ TRAJİKOMİKTİR"

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın 'Kredi kartı almayın' sözlerini de hatırlatarak "Başbakan, kredi kartına kafayı takmış, faiz lobisinin hop oturup hop kalktığını söyleyerek, bunların ceplerine giren paranın artık girmediğini sevinç içinde duyurmuştur. Nasıl ve hangi yollarla hesaplandığı meçhul olan 642 milyar lira tutarındaki bir astronomik meblağa göz dikmiş faiz lobisinin buna ulaşamadığını da ilave olarak iddia etmektedir" dedi. "Kredi karttı felaketini Türk milletine hediye eden bir siyasi zihniyetin, şimdi kalkıp da bundan şikayet etmesi trajikomiktir" MHP lideri Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın her beyanatı istismara dayalı ezber ve klişe ifadelerle doludur. Sürekli aynı eksende konuşmalar yapan, sürekli aynı noktalara temas eden, sürekli kafa karıştırmak ve aldatmak için çırpınan bu zihniyetin iyi niyetli olmadığı tüm çıplaklığıyla ortadadır" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Sayın Genel Başkanım bir açılımda siz yapın ve Cennet Mekan Rahmetli Başbuğumuz zamanında olduğu Gün ki gibi Tüm Bozkurtları Asenaları Küskünleri Dargınlar birlik ve beraberlik içerisinde Üç Hilal in altında birleştirin gün o gün çünkü bu dağınıklık Asil Türk Milleti ve onun Ali Devletine çok büyük zararlar vermektedir.EY YÜCE VE ASİL TÜRK TİTRE BİRLİK OL VE KENDİNE GEL..
bahçeli şehit gelir konuşursun gelmez konuşursun.senide gördük.devri aleminizde terör vardı..üstüne bide devleti batırdınız.hangi yüzle milletten oy istersin bilmem
500milyar dolar borçla akp türkiyeyi düzlüğe çıkarduı senin torunlarının torunlaru bu borcu ödeyecek terör de akp 2002 sonrası tavan yaptı bu gün güenydoğuyu kuzey kürdistn ilan ettiler sen nerenden bakıyor okuyorsun olayları.bop eş başkanı senin başbakanın islam coğrafyasını bölük pörçük etti ırakta suriyede sırada türkiye iran siyonizmin büyük israilin taşereonları siz hangi yüzle milletin yüzüne bakmayı bırak allahıbn huzuruna nasıl çıkacaksınız marka müslümnları.şimdide mısırın toprak bütünlüğü için iç savaşı destekliyorsunuz suriyede olduğu gibi.türkiyedede iç savaşın zemini oluşturdunuz.
Sayın Devlet Bahçeli doğru tespitlerde bulunmuş.Vatan hainleriyle işbirliği içinde olanlar , istediklerini elde edebilmek için ülke gündemini sürekli değiştiriyorlar.Değiştirirkende toplum yapısını çok güzel bozuyorlar.Biribirinizi ispiyonlayın , Türk olduğunuzu söylerseniz ırkçılık yapmış olursunuz gibi hain söylemler bu vatanın evlatlarına yakışmıyor.
Geri Dön