HABER

Emniyet müdürü Vatan Caddesi'nde tank içinde yakalandı

Dün geceki darbe girişimi sırasında bir emniyet müdürü de askeri kamuflajla Vatan Caddesi'nde tank içinde yakalandı.

İstanbul eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı'nın Vatan Caddesi'nde bir tank içinde askeri kamuflajlı olarak gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi. Aynacı'nın tankın üstündeki görüntüleri DHA kamerasına yansıdı.

Darbe girişiminden sonra İstanbul'da gözaltına alınan kişilerin kimlik belirleme ve tespit çalışmaları aralıksız devam ediyor. Gözaltına alınanlar arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı'da bulunuyor. Aynacı, Vatan Caddesi'ne gelen bir tank içerisinde sivil polis ekipleri tarafından üzerinde asker üniformasıyla yakalanarak gözaltına alındı. Mithat Aynacı'nın, İstanbul Emniyet Müdürlüğünü detaylı olarak bildiği iddiasıyla ele geçirmek isteyen askerler arasında bulunduğu öne sürüldü.

GEZİ OLAYLARI DÖNEMİNDE GÜVENLİK ŞUBE MÜDÜRÜYDÜ

25 Temmuz 2013'te İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olan MitHat Aynacı Gezi olaylarının da arasında bulunduğu yaklaşık 6 ay boyunca İstanbul Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapmış, daha sonra Gebze İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olarak tayin olmuştu. Aynacı'nın 1 Kasım 2014'te FETÖ mensubu olduğu öne sürülerek açığa alınarak meslekten ihraç edildiği ve açtığı dava sonucunda mesleğe geri döndüğü fakat yeni görev ve atama yapılmadığı öğrenildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
bakıyorum akp karşıtları buraya yorum atmamış. Hadi bakalım bu durumu biriniz izah edin!!!
@matematikci69 herşey okadar ortada ki onlar bile konuşamıyorlar...şükür ki bu aptal sürüsü azınlıkta..
@matematikci69 Yaşasın DEMOKRASİ , Yaşasın Cumhuriyet.... İZAH EDEBİLDİKMİ !!!!!!
Don gel bitsin bu hasret, ne istediler de vermedik, cemaatime dokunan savciyi yakarim (ilhan cihaner), cemaat devlet ilişkisini yazan hanifi avciyi içeri attiniz, bunlar icin TSKnin kozmik odasına girdiniz, hakan sukuru miting miting gezdirmisti, sonra TRTde 700.000 tlye sunuculuk yaptırmıstı, al birini vur otekine bu ülke ne akpden ne de cemaatten cekmedi bu ülke tayyip'ten ve fetodan cekti cekmeye de devam ediyor. ikiside hirslari icin bu ülkeyi feda ettiler. maalesef bazı koyun gorunumlu insanlarda bunların pesinden gitmeye devam ediyor. ALLAH BU İKİSİNİN KAT ve KAT BELASIN AMİNNN
Ya bu feto nasıl bir örgüt kurmuş, nasıl yapılanmış. Devlet buna nasıl göz yummuş, hayret doğrusu. Fetullah Gülen ölürse bu yapı dağılır.
@lms100 FETÖ nün yapılanması Tayyip tarafından sağlandı ne çabuk unuttun KPSS skandallarını ... Sonra takke düştü kel göründü çıkar çatışmaları çıkınca ikiside birbirini sırtından bıçakladı
@lms100 saf olma.. Feto daha donunu baglayamıyor.. o bir istasyon.. Feto demek amerika gizli örgütü demek..
@lms100 arkadaşım ne istedilerde akp vermedi bunu söyleyen bülent arınç akp'nin kurucu üyesi. şimdide kalkmış kandırıldık buna ancak cahiller inanır ki rahmetli aziz nesin çok doğru demiş bu ülkenin yüzde doksanı aptal diye işte inananlarda aziz nesin'in kategorisine giriyor.
BIRAKACAKSIN MİLLETE, LİNÇ ETSİNLER....
@cihanbey56 İşte bunun için akp karşısındayız.. Çünkü darbeyede karşıyız , Demokrat olmayanlarada...
@cihanbey56 tekçözüm kafa kesmek diyosun yani
@eray3192 yok tank ile ezeceksin.sşvillerin üzerine uçaksavar ile ateş açacaksın.baba oğulu yan yana öldüreceksin.uçakla bomba atacaksın..160 .çok az 1000 kişiyi öldüreceksin..demek istediğimi anlamışsındır umarım.okadar beynin vardır illaki
@cihanbey56 Provakatörler ve kafa kesenler iş başında yapıyorlar sen merak etme.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler