KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  En tehlikeli TikTok trendi! Daha güzel görünmek için kirpiklerini kesiyorlar

  TikTok trendleri işimize yarasa da oldukça tehlikeli olabiliyorlar. Son zamanlarda giderek yayılan kirpik akımı korkunç etkileriyle göz korkutuyor. Kadınlar daha çarpıcı ve güzel bakışlara sahip olmak için kirpiklerini acımasızca kesiyor.

  En tehlikeli TikTok trendi! Daha güzel görünmek için kirpiklerini kesiyorlar

  Güzelliğine önem veren kadınlar basit ama etkili sonuçlar verecek güzellik tüyoları arıyorlar. Ancak bu tüyolar sağlığı tehlikeye atabiliyor. Özellikle TikTok'ta artan güzellik tüyolarını gören küçük çocuklar büyük tehlike ile karşı karşıya kalabiliyor. 18 yaşındaki TikTok kullanıcısı bir genç kız kirpiklerini kestiği videoyu kendi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı.

  Ekran görüntüsü 2023-01-16 113426

  Esma isimli genç kız gözlerinin daha çekik olmasını sağlamak için alt kirpiklerini eline aldığı minik makasla kesti. Kesilen kirpiklerinden sonraki görüntüyü paylaşan Esma, gözlerinin daha ilgi çekici olduğunu gösterdi.

  Ekran görüntüsü 2023-01-16 113441

  Göze oldukça yakın bir şekilde yapılan bu kesim gözün altındaki ince tabakayı zedeleyebiliyor. Alt kirpiklerin olmaması göz enfeksiyonu riskini artırıyor.

  Ekran görüntüsü 2023-01-16 113454

  Videonun kendilerini "travmatize ettiğini" iddia eden birkaç sosyal medya kullanıcısı yorumlarda bu yöntemin tehlikeli olduğunu belirtirken videoyu izledikten sonra bu yöntemi deneyen kişiler kirpiklerini kesmekten memnun kaldıklarını söyledi. Kirpiklere zarar vermeden önce ekstra dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

  Express

  En Çok Aranan Haberler