Erdoğan Marmaray'da test sürüşü yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Marmaray test sürüşünü gerçekleştirdi. Erdoğan kendi kullandığı trenle Asya yakasından Avrupa yakasına İstanbul Boğazı'nın altından geçti.

İstanbul Boğazı'nın altından Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayacak Marmaray'da sona yaklaşıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dev proje Marmaray'da ilk test sürüşü için koltuğa geçti.

Kadıköy Ayrılıkçeşme'de Marmaray projesinin deneme seferlerinin ilkini gerçekleştiren Başbakan Erdoğan'a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti. Başbakan Erdoğan, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına el salladı.

Test sürüşü öncesinde açıklama yapan Erdoğan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan Marmaray projesiyle birlikte İstanbul'da var olan demir ağının yüzde 8'den yüzde 28'e çıkarıldığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan Marmaray test sürüşü öncesi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Marmaray'da ilk test sürüşü yapılıyor. İstanbul'umuzda Büyükşehir Belediyemizin atmış olduğu çok büyük adımlar var. Bu proje Ekolojik dengeye A'dan Z'ye dikkat edilerek gerçekleştirilmiştir. Bu hassasiyet çok şeye mal oldu. Her iki dakikada bir tren çalıştırılacak. İstanbul'da var olan demir ağı yüzde 8'den yüzde 28'e çıkıyor. Demir yolu seferberliğini başlattık. İktidarımızda 120 kilometrelik bir demir yolu ağı kuruldu. Hedef 2023'te bu ağı 720 kilometreye ulaştırmak. Biz yerin altını da işliyoruz yerin üstünü de. İstanbul artık trafikte ihtiyaca cevap veremez hale geliyor. Öyleyse başka tedbirler alacağız. Şuanda nüfus 15 milyona dayanıyor. Bu tedbirler alınmak zorunda.

29 Ekim'e Eskişehir-İstanbul arası hızlı treni yetiştirmeyi planlıyoruz. İstanbul Ankara arası 3 saat 3 bucuk saat olacak. Bu ülkenin evlatlarına bu gerekiyordu. Tüm yüklenici firmalara teşekkür ederim. Gelecek bizimdir."

Kazlıçeşme-Ayrılıkçeşme arasındaki hat, 29 Ekim'de açılacak.

Başbakan Erdoğan test sürüşü öncesinde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

Bugün 10 km’lik etabın test sürüşüyle hazzına ulaşacağız.
Bun dan böyle artık Ayrılıkçeşmesi artık bizler için bir buluşma çeşmesi haline gelecek.
Bu 150 yıllık bir rüyaydı. Ecdadımızın esiz çalışmalarını yaptığı bir projeydi.
Bu projeyi tahakkuk ettirmek bize nasip oldu.
Bugün biz kıtalararası bir geçişi Marmaray’da yapacağız.
Bu proje aynı zamanda Pekin-Londra hattını birbirine bağlayacak dev bir proje.
Bizim çevreye ve tarihe gösterdiğimiz hassasiyet yapay değildir.
Biz işin gerçeğini yaparız. Bütün çalışmalarda çevreye A‘dan Z’ye dikkat etmek suretiyle yapılmıştır.
Bu hassasiyetlerimizi 4 yıl bu projeyi ertelememize neden olmuştur.
Bu hassasiyet çok şeye mal oldu bunu da burada ifade etmeliyim.
İnsanoğlu yerin üstünde ne yapılırsa onu görüyor. Biz yerin üstünüm de işiliyoruz altını da.
Yerin altında dört kat oluşturan ülkeler var. Bize de bir kat yetmeyecek.
İstanbul artık ihtiyaca cevap veremez hale geliyor.
Ulaşımdaki sıkıntımız çok büyük. Öyleyse başka tedbirler alacağız.
Bir kat değil iki kat üç kat belki İstanbulumuzun değişlik yerlerinde yapmak zorunda kalacağız.
Nüfus 15 milyona dayanıyor. Bu tedbirleri almak zorundayız.
İnanıyorum ki gelecek bizimdir.
İnşallah yurdumuzun dört bir yanını biz Demirağlarla örüyoruz. Başkaları değil.
Bunun yanında lüks karayollarıyla örüyoruz. Başkaları değil.
Biz duble yol deyince dalga geçenler şimdi bu duble yolların hazzını yaşıyorlar.

MARMARAY HAKKINDA

Tren zaman zaman yerin 60 metre altına inecek. Şu an 4 duraktan oluşan hattaki ulaşım süresi 19 dakika olacak. 2004 yılında başlanan projenin 29 Ekim tarihinde vatandaşların kullanımına sunulması bekleniyor. Projenin tamamı 2015 yılında bitecek.

Toplam Hat Uzunluğu: 76,3 km

Yüzeysel Metro Kesim Uzunluğu: 63 km

Yüzeysel İstasyon Sayısı 37 adet

Demiryolu Boğaz Tüp Geçiş Kesimi Toplam Uzunluğu 13,6 km

Delme Tüp Tünel Uzunluğu: 9,8 km

Batırma Tüp Tünel Uzunluğu: 1,4 km

Aç-Kapa Tünel Uzunluğu 2,4 km

Yer altı İstasyon Sayısı 3 adet

İstasyon Boyu: (en az) 225 metre

Bir Yönde Taşınacak Yolcu Sayısı: (saatte tek yöne) 75 bin

Maksimum Hız: (saat) 100 km

Ticari Hız: (saat) 45 km

Tren Sefer Sayısı: 2-10 dakika

Araç Sayısı: 440 adet

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 274 yorum
şu eseri ve hizmeti bile çekemeyip kötü laf eden şerefsiz ve onursuzlara yazıklar olsun sadece acıyorum.
senin gibi beyni sulanmışlar Türkiye'nin ne duruma getirildiğini perde arkasında halktan neler gizlendiğini nasıl bir entrikalara sahne olduğunu bilemez anlayamaz çünkü kıt akıllıdır çünkü basireti yoktur çünkü sabit fikirlidir çünkü makarnaya kömüre onurunu satar!.1-2 yıla kalmaz taptığınız insanlaırn gerçek yüzünü göreceksiniz o zaman suratınıza........!!!
Böyle küfredersen nickin gibi olursun bak :))
sinan hükümetin yanlışıda olabilir doğrusuda yanlış yaptı zaman karşı güzel bişey yaptıgı zaman tebrik etmesinide bil aklı mantıgı olan hiçkimse yapılan bu hizmetin karşısına olumsuz bir yorum yapamaz. herşeyi sen biliyorsun kimse bişey bilmiyor ne diyim herşeyi bilen adam herşeyi bildine göre sana söylenebilecek söz yok
bu ülkeye Atatürkün yaptıgı eserlerın ve ulkeyı ulke yapan Atatürkün arkasından küfür eden serefsızler ıcınde bısey dıyecekmısın kardesım
ağzına sağlık
kimileri elinde tencere tava çalıp, sokakları yakıp yıkan, illegal örgütlerle söz çevre eylemi yapan çapulcuların alnından öper, kimileri de iki kıtayı biribirine bağlar :)
türkiye de devletin satmadık mülkü kalmadı.bu kadar yapsınlar tabii.
babasının cebınden yapıyo dimi cahıl
daha güzel özetlenemezdi...
çok matah birşeymiş gibi birde bunu gurur kaynağı yapıyorsunuz ya pes doğrusu ekonomi kan ağlıyor siz nelerden bahsediyorsunuz hadi bir siktirin gidin...
İŞTE AKP NİN GEÇMİŞ TÜM PARTİLERDEN (ÖZAL DÖNEMİ VE MENDERES DÖNEMİ HARİÇ) FARKI.ONLAR ÜRETİR DİĞERLERİ YIKAR ELEŞTİRİR.ALLAHIM BU HÜKÜMETE GÜÇ KUVVET VERSİN.ÇEKEMEYENLERİ VE DÜŞMANLARINI TAZ ZAMANDA REZİL VE ZELİL ETSİN İNŞALLAH
saçmalamayla yola devam
Bu millet hizmet edeni de hizmetleri engelleyenleride çok iyi biliyor. Türk düşmanları ve teröristlerle işbirliği yapıp ortalığı savaş alanına çevirenlerle onların arkasında duranları seçim zamanı yine sandığa gömecektir. Ülke hizmet görmeye devam ettiği sürece halk da iktidarına sahip çıkacaktır. Bu ülke öyle üç beş çapulcuya bırakılacak sahipsiz bir ülke değildir.
sayın dod kılı, zaten 2 kıta bunran 90 sene evvel 1. köprü ile bağlanmıştır.
kimileri de yeziti mazlum olarak görüp suriye'de insan katillerine destek olur...
o kimilerinin cebe attığı para ile 4 kıta birbirine bağlanır.
İyide o aracı kullanma ehlıyeti var mı..Kim ceza yazacak şimdi başbakana..Orada proje hazırlayıp çalişan teknık kadronun işini siyasıler sahıplenıyor..bir nevi hırsızlık. Adı duyulmayan çalışanlara teşekkür reklam aracı edenlere bır adet kınama. Renklı tv yı özal getirdi. özal getirmemiş olsaydı bu hukumet mı getirecekdi.. zamanın gereği neyse bastakı hukumetin asil görevidir.yağcılık şakşakçılık yapmayın.
senn gibi eziklerin burada özgürce saçmalama özgürlüğü kadar var
adamlar aya giderken makinanın hertürlüsünü yaparken sen yine iplik yapıyodun 2002 ye kadar ne yaptın
Zamanın gereği ne ise baştaki hükümetin yapması elbette gerekir de bunu onlara da dedin mi diyeceğim.sende diyeceksin ki bunu onlara diyebileceğim teknolojiyi onlar bana vermediler ki.Onun için nankörlük etme.Sizin gibiler yüzünden ülke diğer ülkelere göre 50 yıl geride kalmıştıda.Allahtan Menderes Özal ve Tayyip erdoğanla bu açılan fark kapatılıyor.Çalışan teknik kadroymuş ta siyasiler sahipleniyormuş.Sorarım sana İstanbulu kim fethetti.Sadece Fatih mi tabiiki de askerleriyle birlikte Fatih.Ama kimimn adı geçiyor.Fatih sultan Mehmetin.Onun için Tayyip Bu Yüzyılın Fatihidir.
vitrak boşuna bir kişilik oksijen harcıyorsun. Ulen dallama Başbakanlar temel atıldığında da kürekle harç atar o zamanda amele belgesimi olması gerek.
eşine az rastlanır cinsten kafası çalışmayan, önyargılı ve bilgisiz bir adamsınız. bu özelliğinizle azınlıktasınız... :)
Hizmet yapınca "zorunlu yapacak" oluyor... Tamam başbakanın görevi bunların yapılmasına vesile olmak sizin göreviniz ne yakmak yıkmak mı?
Sen bu zeka ile bilgisayarı açıp bu sayfaya girip yorum yazabiliyorsan seni kutluyorum,
Akp'den nefret ederim tamam ama hizmete hizmet de abartma sen de ama bu hizmetleri yapmak onların görevi yüceltmenin alemi yok eğer bunu söylemek istediysen eyvallah.Bizim halkımız el etek öpmeye bayılır böyle şakşakçılık yapanlar elbet olacaktır sen bunu baska türlü değerlendirmişsin yanlış olmuş.
Sen bu zeka ile bilgisayarı açıp bu sayfaya girip yorum yazabiliyorsan seni kutluyorum,
Bu kadar zorlama. Saçamalamanın da sınırı var. Çok zorlarsan hararet yapar, zaten pek çalışmadığı anlaşılan matoru yakarsın.
demişki tarihe duyduğumuz saygı nedeniyle bu proje 4 yıl gecikti demiş:)) bu adam bir arada 3-5 çanak çömlek yüzünden marmayı geciktiriyorlar demişti. hangisine inanacaz , ne yaparsan yap cahil ve yalancı bir adamsın sen
ARKADAŞLAR İNANIN C.H.P LİLERİN EŞLERİ A.K.P OY VERMİŞLERDİR HABERLERİ YOKTUR
arkadaş millet uzaya istasyon kurarken, bu tip işler artık üstün teknololi bilmemne ürünü yada çağ atlama işi değildir, bunlar devlet için ananızın evde patates soyması gibi bişeydir. ankaraya 20 yılda düz cetvel şeklinde metro hattı yapıldı, 2 seçimdir melih bitecek dedi hala bitmedi, ne hikaye anlatıyorsunuz.
Allah razı olsun başka söze gerek yok 32 yıldır istanbuldayım böyle hizmet görmedim
Geri kalmışlığa BALANS AYARI çekiliyor
Biz 20 yil once okulumuza gidel yol ustundeki caddeye bi UST GECIT istedik temelini attilar bil bakalim kim bitirdi. ALLAH bu hukumetten saolsun Ne diyeyim nankorluk gorupte kabullenemek nasil bi duygudur anlamiyorum
seninkiler çok yönetti demekki ondan geri kaldık
Yada siz geride kalmaya çalışırken Başbakanımız bizi ileri taşımaya devam ediyor diyelim. Biz durmak yok yola devam derken siz durmak yok yakmaya yıkmaya ve sövmeye devam diyorsunuz.
o geri kalmışlık sizin gibilerin TÜRKİYEM'e layık gördüğü gerçek ise ortada Güçlü TÜRKİYE, güçlü millet Hedef gelecek, hedef Gelecekte TÜRKİYE'yi güçlü görmek isteyenlerin hedefi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, onun hedefine giderken ölen Adnan MENDERESİN, Turgut ÖZAL'ın ve Hedefi birkezdaha bizlere göstern Recep Tayyip ERDOĞAN'ın TÜRKİYE için Geleceği hayal edenlerin yolunda Durmak Yok Yola Devam
akşam iftardan sonra ananıda al git bir balans ayarı çeksin sizede
desene akp nin işi zor. !!!!!!! bir parti olsa neyse, en az 20-30 partinin tembelliğini, boş vermişliğini, hantallığını, iş bilmezliğini, pasifliğini, cahilliğini kapatacak.....
SENİN BEYNİNİN DEVRELERİ YANMIŞ SİZİNGİBİLERE FAZLA BUNLAR
#DirenRojava #RojavadaKatliamVar
daha çok direnirsin sen
#DirenMısır #DirenAdeviye
Rojava ne la ciklet markası mı?
CHP LİLERİN ZORUNADA GİTSE VATANIMA MİLLETİME HAYIRLI UĞURLU OLSUN.BEĞENMEYEN CHP LİLER KULLANMASIN.NAZAR ETMEYİN NE OLUR ÇALIŞIN SİZİNDE OLUR DİYECEM AMA SİZİN LE MÜMKÜN DEĞİL...
başına belayı sar sonra kurtuluş ara bunlar hep milli serveti hebadır ,köylü çiftçilikden hayvancılıktan zarar edip şehre göç etsin ne kadar mülteci varsa ülkeye doldur ulaşımda sıkışır yapılaşmada bozulur sonrada milletin parasıyla yanlış yapılanı düzeltmeye çalış ihalelerle cebi ve yandaşları zengin et ooh ne güzel
sen belli chp lisin
tabiki seninkide bir fikir saygılıyız . ne yapılması gerekiyor istanbula göçenleri zor kullanarak geri göçmü yaptırmak gerekiyor veya bu göçler AKP iktidarındamı başladı. veya sınırları kapatalımda ülkeye kimseyi almayalımmı . düşüncelerinizi biraz daha derinleştirin ve tarihin akışına karşı gelmek yerine akışa yön verecek fikirler oluşturmaya çalışın. istanbulun nufusu 15 milyon olmuş bunu 3 milyona indirmek imkansızsa 15 milyon insana göre projeler yapmak gerekir. bu projede taktir etmek gerekir. şayet eleştirmek istiyorsanız mantıklı olun.
üstad yıllardır neden dıye dusunuyordum ama buldum sanırm saygıyla onunde egılıyorum
parlak zekânızı ve bilginizi takdir etmemek mümkün değil ! :)
C.H.P BÖYLE HİZMETLERİ BİLMEZ BİLİRDE VATANDAŞ NE YAPARSA YAPSIN DER ONLAR BOGAZA BAKAN EVLERİNDE KEYİF ÇATARLAR BANKA HESABLARINI ARTIRIRLAR ORTALARDA GEZEN GEREKSİZ YORUM YAPANLARDA ONLARIN YALTAKCILARI AÇ GEZENLERDE PARKLARDA MEYDANLARDA EYLEM YAPARLAR AGA BABALARIDA ONLARA KUMANYA GÖNDERİR
CUMHURİYET HALK PARTİSİ sana vwe seningilere bu projeyi ve diğerlerini yapma olanağını sağladı daha ne yapsin birde 40 yaşındayım sizden yani aynı düşünceden başka iktidar olmadaki 50 yılda 5 yıl hadi chp diyelim diğeri size ait partler oldu modern çağdada bunu yapmama kabahat..inan bdp başta olsa yine olurdu bun BENZER PROJELER..
başka düşünce iktidar olamadıysa sağa sola çamur atılacağına karalama kampanyaları yapılacağına kendilerine bir baksınlar demekki hata onlarda, millete hakaret ederek koyun diyerek zaten sittin sene iktidara gelemezler, cumhuriyet kuruldu kurulalı kaymağı yeyip sırça köşklerde oturanlardan alır oyunu muhalefet olarak kıyamete kadar meclise gelir gider
Bu marmaray dadikleri tren yolunun seçimlere kadar en az 10 defa açılışını yaparlar..sayın bak bu 1.
Açılış falan yapılmadı test sürüşü yapıldı. Birşeyi de takdir edin kardeşim.
BİR TANEDE SEN YAP 1000000000 SEFER AÇILIŞ YAP BU İŞ OSMANLININ HAYALİYDİ
Hadi be ordan.. Eminim her defasında herkesten önce koşa koşa sen gidersin
METROBÜS YAPTIK DİYE MİLLETİN MİLYARLARCA LİRASINI ÇÖPE ATTINIZ.ŞİMDİDE METROBÜSÜ METROYA ÇEVİRİYORUZ DİYE HANGİ YANDAŞLARINIZA MİLYARLARCA LİRA KAZANDIRACAKSINIZ ?
acıyorum bu halinize acizler sürüsü
bunlara ne yapsan yaranamazsın polatkan kardeşim
Keşke duvara toslasa.
sizin gibi bagnaz insanlardanda bu beklenir chp zihniyeti işte yobazlıkta son nokta
siz her secim sandığa tosluyorsunuz embesiller..utanacağınız yok hala..
AHMAK O TRENİN ÖNÜNÜ MİLLET ACIYOR TOSLAMAZ SEN RAHAT OL
ALLAH RAZI OLSUN BAŞBAKANIMIZDAN.VATAN İÇİN HERSEYINI ORTAYA KOYMUS
Syn başbakan yollarımız duble tamam da her duble yol her sene niye yenileniyor? t.dağ keşan yolu 3 yıldır bakımda bakımda olmayan yerleri de tarla gibi, biz bu yolların hazzını öyle bir yaşıyoruz ki hiç olmıycak yere 70 hız tabelası koyup binlerce kişiye maaşının yarısı ceza ödettiriyosunuz yazıktır...
Kısa bir süre sonra özelleştirme adı altında satılacağına eminim..
ne kadar igrenc ve mikrop bir insansin oturda ada m akilli tebrik et tebrik yarin obur gun o trene binecen utanmadan
Doğru demişsin milletin parasıyla yap sonra sat telekomda. elektrikte,idoda olduğu gibi milleti yolmaya başlarlar.
asil9904 o parayı cebine mi atıyo gerizekalı o parayla tekrar birşeyler yapılıyor sonra kullan o yapılanı şerefsiz hakkım haram olsan lan sana benim verdiğim vergilerle yapılan birşeyi kullandığında.
Hep söylemişimdir. Ak parti belediyeciliği güzel yapıyor. Belediyeciliğe laf yok. Amma velakin gelgelim konu genel ülke yönetimiyse ben beğenmiyorum. Gelir adaletsizliği kol geziyor. Verilmeyen tazminatlar, düşük maaşlar, verilmeyen sosyal haklar v.sv.s. Ak partinin devlet yönetimi olarak vatandaşın hakkını koruması, gözetmesi lazımdır. O ülke yönetiyorsa vatandaşda aile yönetiyor aile geçindiriyor.
Sanki õnceden millet aliyorduya hakkini. Avrupada sanki millet milyoner.
Çok güzel yazmışsınız. size aynen katılıyorum.
Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük lideri sayın başbakanımıza TÜRK milleti adına sonsuz teşekkürler. Türk milleti kendisine hizmet edenleri unutmaz tıpkı Menderes, Özal gibi.
TÜRK lüğü ayaklar altına alıp TÜRK lük alt kimliktir diyip Türk milletini 36 etnik gruba ayıran biri Türk milletinin lideri olamaz....
açılış tarihine dikkat edin 29 ekim bu köpek soyluların ne yapmak istediğini anlayın artık uyuma Türk milleti başka Türkiye yok
demek istediğini anlamadım 29 ekim ülkemiz içinden önemli bir gün ve önemli bir projenin açılışı yapılacak kötü birşeymi? chp'nin heykel açılışı ve kokteyli var istersen sen ona katıl
Ne kadar aptalca bir yorum ya bir insan bu kadar kör cahil olur! işte kafanız bu kadar çalışıyor kapasiteniz bu sizin... Terör olmalıydı şimdi açlık sefalet olmalıydı insanlar karne ile ekmek şeker almalıydı. Yollar bozuk olmalı ve o yollarda bu millet sadece doğan şahine talim etmeli. Bunlar olmazsa biliyorsunuz ki size hiç bir zaman iktidar yok. Adam yabancı kanallarda gösterilen bir projeye imza atıyor, sen çıkmışın bunlar gerici amacı bilmem ne. Soylu adam vatanını geri bırakmaz hizmet eder yol yapar kopru yapar halkına hizmet eder. Soysuz olan böyle bir hizmete karşı çıkar eleştirir.
SEN NE TERBİYESİZ İNSANMIŞSIN SAYIN BAŞBAKANIM AÇILIŞ YAPIYOR HİZMET VERİYOR İST YÜKÜNÜ HAFİFLETİYOR SENİN YAZDIGINA BAK AYIP YAV SEN VE SENİN GİBİLER BU VATANA NASIL SAHİP ÇIKIYORSUNUZ HİZMET VERENEDE HELAL OLSUN DEYİN ARTIK YA TABİ SİZİN GİBİLERİN RANTI KESİLDİ DEMİ ARTIK AVUCUNUZU YALARSINIZ SİZİN PARTİNİZE OY YOK....ALLAHIM SAYIN BAŞBAKANIMIZI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN ALLAH SANA UZUN VERSİN SAYIN BAŞKANIMIZ
daha iyi bir tarih olamazdı...
beyni kurumuş protein kalmamış dangalak.senin gibiler yüzünden bu ülke bir adım öteye gidemedi.
insanlara hakaret etmeye ne hakkın var köpek arıyorsan aynaya bak görürsün. allah sizlere hidayet versin toplu tasıma araçlarını kullanmaya gelince kullanıyorsunuz gerçi yakıp yıkmak sizin için daha zevkli bir iş aynaya bakmayı sakın ama sakın unutma özünü göreceksin. gerici, zihniyetler
AYNAYA BAKARAK FAZLA KONUŞMA BİR YERİN YAMULUR.
Sy. Başbakan hep konuşuyor. Hiç dinlemiyor. Ve milleti yabacı bir provakatör'den daha fazla proveke ediyor.
çok komiksin. ne alaka? okuman yazman yok galiba?
ALLAHIM SENDEN RAZI OLSUN SİZLERİN SAYESİNDE ARTIK ULAŞIM SORUNUMUZDA HALLOLDU BİZİM İÇİN BU BİR NİMETTİR HER KİM OLURSA OLSUN BÖYLE BİR HİZMET İÇİN BAŞIMIZIN ÜSTENDEDİR..
firavunda piramitleri yapti
piramit bi ulaşım mıydı?
Bu kadar nankör olmayın ya, başbakanı sevmiyor olabilirsiniz ama böyle bir hizmette bile hakaret edenler çıkmış. Kadir gecesinde eylem yapanlar bunlar işte, sorsan müslümanım derler.
On senedir birtekşeye anlam veremedim ne zaman akp küçük bir icraat yapsa malumunuz syn boşbakan iki üç bin defa şunu yaptık bunu yaptık diyor buna alıştıkta Değerli halkıma sorarım hangi ülke olursa olsun o ülkenin başındakilerin görevi halka hizmet etmek değilmi avrupada adamlar uzaya şehir kuruyor çıkıpta hiçbir başbakan açıklama yapmıyor şu bu diye
yaşın çok genç heralde, 1992 deki chp belediyesinde çöplüğün patlamasını araştır, iski yolsuzluğuna bak, istanbulluun susuz kalıp cenabet dolaştığını anla, sonra da hizmete saygı duy
evet ülkenin başındakinin görevidir hizmet ama ne hikmetse dediğin gibi son on yıldır hizmet görüyor bu halk
muhteşem bir hizmet. akp'li değilim ama bu tür hizmetlerinden dolayı sayın başbakanı, ulaştırma bakanı'nı ve istanbul büyükşehir belediye başkanı ile emeği geçen herkesi cân-ı gönülden tebrik ediyorum. evet, hükümetin yanlışları olabilir, bu çok normal ama bütün bu hizmetleri yok saymak da haksızlık olur. bir istanbullu olarak teşekkür ediyorum. başbakanı seven sevmeyen herkes bu hizmetten yararlanacak. o bakımdan önyargılarımızı ve saldırganlığı bir yana bırakıp, eleştirdiğimiz kadar bu güzel hizmetler karşılığında teşekkür ve takdir de edebilme olgunluğu göstermeliyiz.
sende belediye seçimlerinde akp ye oy atarsın artık
meyve veren agac taslanirmis adam turkiye'ye oyle guzel meyveler veriyorki cekemiyenler cooookkkkkk bide siz 3.bogaz 3. havalimani kanal istanbul bitince turkiye'nin ekonomisini gorun bu projeler hayat'a gectiginde issizlik dahada azalicak issiz kalanlarda avrupa statusunde para alacak hani bazi bilmisler cikip avrupa'da issizler 1200euros aliyor diyordu ya adamlar yatirimlarini yapmis kazanclari bol turkiye bi yatirim yaptimi basta chp olmak uzere ve yandaslari yakip yikmaya basliyor niyee turkiye guclu bir devlet olmasin diye guclenmek icin yatirim sart
çapulcu zihniyete yeni bir ulaşım olanağı marmaraya binin taksime geçin hükümet istifa diye bağırın nankörler
VAYBE HAYALDİ GERÇEK OLDU KEŞKE BU GÜNLERİ ZEKİ MÜRENDE GÖRSEYDİ !!!
SAYIN BAŞBAKANIM ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN SENİ ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.
yine çıldıracak avrupalı dostlarımız(!). ve yine türkiyedeki taşeronlarını faaliyete geçirecekler. eylül ekim için açık açık diyorlar zaten.onlar çıldırmasında kim çıldırsın! 90 yıldır uyuyan devi uyandırdı başbakan. uyandırmakla da kalmadı nasırlarına basıyor. çıldırırlar tabi. darbe için girişimde bulunurlar. sandık onlar için hiç bişey oluverir. sandıkla nasıl alsınlarki iktidarı. bu mümkün değil.o zaman sarılın taşeronlar taşa değneğe.
sandık yada darbe fark etmez. onlar güçlü Türkiyeden korkuyorlar. Selçukluyu Osmanlıyı zar zor yıktılar şimdi Yeni bir devlet var Türkiye cumhuriyeti eğer bu devlet güçlenmeye devam ederse önünü alamayacaklarını biliyorlar.
GEZİ EYLEMLERİNDE ALMANYANIN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU. SEBEBİ İSE YENİ HAVAALANININ ALMANYANIN BÜTÇESİNE DOKUNACAĞIDIR. ADAMLARIN GELİR KAYNAKLARININ ELLERİNDEN ALDIKÇA BU ÜLKEDEKİ BAKARKÖRLERİ KULLANARAK DAHA ÇOK EYLEMİ DESTEKLERLER.
hiz meti takdir etmek yalakalıkmı oluyor yıkıcılığa hayır demek gericilikmi oluyor o zaman ben hem yakayım hemde gericiyim kusura bakmayın asla sizin gibi ne idiü belirsiz olmıyacağım
istemezuükkkk
muhallefet şimdi muhhaaa
Aynennnn
işte iktidar işte hizmet bu iktidarın ülkeyi soyduğunu söyleyenler görsün bakalım göründe utanın kendınize bu gibi şeyleri yapamadınız için anca çekemedinizden iftira atarsınız
Keşke başbakan içindeyken deprem olsaydı
Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı
sende kına yakardın, bu kadar insancıl bu kadar barışçılsınız işte, sorsan demokratsındır da sen depremden yakmaktan yıkmaktan medet uman yine sandığa gömüleceğini bilenlerden
istemezük
ALLAH SANA VE EKİBİNE GÜÇ,KUVVET,AZİM VERSİN SAYIN BAŞBAKANIM.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.SİZ BÖYLE HİZMETLER YAPTIKÇA BU MİLLET MADDİ MANEVİ YANINIZDA OLACAKTIR.
bu trenler sana bana mı yapılıyor sanıyorsun ahali?uyan samanı ithal ediyor bu ülke.toprakların satılıyor,yeraltı kaynakların satıldı,limanların,iletişim ağların,dağın taşın satıldı..ülken bölündü..küçücük kızlara tecavüz yasal,domuz eti serbest oldu..zina suç değil artık..gavur mağaza açsın diye camin yıkıldı..gavur ibadet etsin diye kliseler açıldı..bu yollar zalime,dinsize,kitapsıza yapılıyor sana bana değil..uyan ahali,toprağın da,dinin de elinden gidiyor haberin yok..oku,oku da uyan ahali!!
yapan fransız parayı veren halk =milli servet, keyfini süren bundan nemalanan BEDAVA binen tayyip.
matematikçi patlayıpmı? akp döneminde zonguldakta kaç kişi öldü haberin varmı? tayyibin kader dedi hatırlıyormusun_? chp yönetimindeyken kader demiyorsunuz bakıyorum
votkaby evimin boyasını boyacı yapıyor, parasını ben veriyorum , aartman yöneticisi gelip bak negüzel boyanı yaptım demiyor anlayabiliyormusun_?
SEN YAPSANDIN KEŞKE EVİNİN BOYASINI YAPMASINI BİLİRMİSİN BAKALIM NEMADAN BAHSEDİYORSUNUZ YA SİZLER BAKAR KÖRSÜNÜZ İLK ÖNCE SEN BİNERSİN DANGALAK
hem kucağına oturuyorsun hem sakalını yoluyorsun.. sen git 1992 patlayıp 48 kişiye mezar olan ümraniyeye taşın, o zaman ki chp li belediyeyi de tekrar getir başa.. iskinin başına da ergün gokneli getirip susuz istanbulda cenabet dolaşmaya kaldığınız yerden devam edin
ZAVALLI GERİZEKALI
Diğer Haberler