HABER

Erzurum -34'ü gördü!

Erzurum'da etkili olan Sibirya soğukları hayatı durma noktasına getirdi.

Hava sıcaklığının dün gece eksi 34 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da şadırvanlar buz tuttu, otomobiller don yüzünden çalıştırılamadı.

Erzurum'da hafta sonundan itibaren etkili olan yoğun kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Sibirya soğuklarının buz kestiği Erzurum'da dün gece hava sıcaklığı eksi 34 derece olarak kaydedildi.

Bölgede en düşük hava sıcaklıkları Erzincan'da eksi 15, Kars'ta 19, Ağrı'da 24, Iğdır'da 9, Ardahan'da 24 ve Bayburt'&ta 22 olarak belirlendi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri bugün beklenen en düşük hava sıcaklığının ise Erzurum'da eksi 16, Erzincan'da 5, Kars ve Ağrı'da 14, Iğdır'da 1, Ardahan'da 13 ve Bayburt'ta 12 olmasının beklendiğini bildirdiler.

Hissedilir hava sıcaklığının eksi 40 derece olduğunu söyleyen vatandaşlar, donan araçlarını çalıştırabilmek için yoğun çaba gösterdiler.

Meteoroloji yetkilileri, Soğuk havanın yarın da etkisini devam ettireceğini, Perşembe gününden itibaren etkisi alına girilecek yağışlı hava ile birlikte hava sıcaklıklarında 4-6 derece artış olacağının tahmin edildiğini belirttiler.

Geri Dön