'Esrara arkadaş ortamında alıştık'

Narkotik operasyonunda gözaltına alınan ünlüler, uyuşturucuya arkadaş ortamında alıştıklarını anlattı.

'Esrara arkadaş ortamında alıştık'

Mahkemeye çıkarılan 15 kişi tutuklanırken, 6 ünlü isim 50 bin TL kefaletle serbest kaldı

Sabah'ın haberine göre, İstanbul Narkotik Şube polisleri bir yıldır takibe aldığı uyuşturucu şebekesinin müşterilerinin, dizi ve sinema dünyasının ünlü isimleri olduğunu, satıcılar arasında da Yeşilçam'ın emektar oyuncularından Eray Özbal'ın bulunduğunu belirledi. Özbal'ın Cihangir'deki evinin teras katında yetiştirdiği esrarı, oyuncu Hakan Yılmaz'ın şoförü Ahmet Sağlam aracılığıyla ünlü isimlere pazarladığı saptandı. Şüphelilerden oyuncu İlker Aksum, sadece "içici" olduğu gerekçesiyle emniyetten serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 48 zanlı adliyeye sevk edildi. Aralarında Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinççi ve Ersin Korkut'un da bulunduğu 21 kişi tutuksuz yargılanmak üzere savcılıktan serbest bırakıldı. Savcılık ayrıca aralarında Şahin Irmak, Koray Candemir, Murat Eken, Özgür Çakıt, Sinem Gürtekin, Duygu Yetiş, Mustafa Şinasi Yurtsever'in de bulunduğu 12 kişi için adli kontrol istedi. Bu kişilerden Candemir, Irmak, Gültekin ve Yurtsever hakkında adli kontrole gerek olmadığına karar verildi. Oyuncular Duygu Yetiş ve Murat Eken'in de aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında ise haftada bir karakola imza atma şeklinde adli kontrol uygulama kararı alındı. 27 kişi de savcılık sorgularının ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Mehmet Erdem, Sarp Apak, Cemil Büyükdöğerli, Gökçe Özyol'un da aralarında bulunduğu 8 kişiyi 50 bin lira kefaletle serbest bırakırken, bu kişiler hakkında ayrıca adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı kararı verdi. Eray Özbal'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

'AKLIM BAŞIMA GELDİ'
Öte yandan polisin ifadesini aldığı Kenam İmirzalıoğlu çok pişman olduğunu anlattı. İddiaya göre İmirzalıoğlu ifadesinde, "Aklım başıma geldi. Bu operasyon benim için hayırlı olacak. Bu beladan kurtulacağım" dedi. Engin Günaydın da yıllardır esrar kullandığını söyledi. Şahin Irmak ise "Arkadaş ortamlarında uyuşturucu kullanıyorum. Ancak ticaretini yapmıyorum" dedi. Murat Yıldırım, tütün kullandığını ancak uyuşturucuyla ilgisinin bulunmadığını söyledi. Polisin telefonda kullandığı kağıt, tütün gibi ifadelerin anlamını sorması üzerine ise Yıldırım, "İçtiğim sigarayla ilgili. Kenan ve Sarp arkadaşım. Evlerine giderim, ancak uyuşturucu kullanmam" dedi. Yıldırım'ın eşi Burçin Terzioğlu da bu yönde ifade verdi. Üst düzey bir emniyet yetkilisi ifadelerin en dikkat çekici noktasının arkadaş ortamında kullanıldığının söylenmesi olduğunu belirtti. Bu isimlerin sürekli bir arada vakit geçirdiğini belirten yetkili, "Bunun sonucunda esrara başlayan bir ünlü her an yanı başındaki arkadaşını ikna ediyordu. Bu şekilde zincirleme olarak esrar kullanımı arttı" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
kötü örnek olan bu kişilerin dizilerini niye izliyoruz bilmem izlemeyelim o zaman anlarlar şımarıklar
hELAL OLSUN ELLERİNE SAĞLIK...
Amaç bu sanatçıları itibardızlaştırmak...
Zararın neresinden dönülürse kardır.
çapulcu bunlar hep çoğu twitterdan gezi mesajları atıyodu hangi kafayla attıkları ortaya çıktı
Hepsi ceza almalı adalet o zaman sağlanır
EĞRİ OTURUP DOGRU KONUŞMA ZAMANI, Bu insanlar toplumları şiddete teşvik eden canlılar, Şimdi aklı-selim düşününce şunu anlıyorum , insanı zehirleyen ve kendini de zehirlemiş bu ve bunun gibi düşüncesizler güzelim türkiye toplumuna örnek teşkil eden sanatçı kimliğinin altına gizlenmiş art niyetlilerdir. En önemli iş burada insana düşüyor, kimi izlediginizin sevdiginizin önemi burada ortaya çıkıyor , necati şaşmazı pek sevmem ama bilirim ki bu gibi şeylerin içinde ismini duyamazsınız!!!
bu olaylar ilk çıktığında bazı yorum yapan arkadaşlar komplo olduğunu amaç gezi parkına destek veren sanatçılarından intikam almak olduğunu yazmışlardı fakat anlaşılan o ki öle değilmiş bir yıllık bir operasyonun sonucuymuş bak kenan bile inşallah bu olaydan ders alırım birdaha kullanmam diyor.O arkadaşların mantığı çamur at izi kalsından başka bir şey değil
nede olsa yılmaz erdoğanın öğrencisi normaldir ...
zıkkımın kökünü için...bu şerefsizleri içeri atın nasıl olsa içene ceza yok bende içmeye başlıycam
kafam guzel dunya guzel hersey guzel sen gulzesın guzelsın :) ıcın la bıdaha mı gelcegınız dunyaye
BENDE AABY ARKADAŞA KATILIYORUM GÜZEL VE ÖRNEK İNSANLARI İZLEYELİM
ADI SANATCIYAA SERBESTT BİZDEN [ HALKTAN ] BİRİLERİ OLSA MAHKEMEYE ÇIKMASI BİLE 3 AY SÜRERDİİ ADALET İŞTEEE
hiç sevmem bu adamı zaten
aldıkları rollerde dürüstlükten bahsederler ama rollerini bir türlü hayatlarına uygulayamamışlar yazık..
İyiki operasyonla yakalandınız da pişman!!! olup bırakmaya karar verdiniz sayın ünlüler....yoksa bu illet sizi bitirecekti.
ohh ne ala para var huzur var 50 bin tl ile kefaletle serbestler garibin oglu 15 20 yil yatar ya bu ulkede neden adalet yok bu nasil sistem..insan degeri hic mi yok bu ulkede? allahtan orda yasamiorum insan degeri bu kadar iste yazik valla yazik garibin oglu... 15 ay yapsin parasi olan 15 20 bin tl ver tamam..ben olsam o parayi vermezdim kokunden koparirdim o parayi yerdim
kime ne ya isteyen istediğini kullansın bence
Kenan imirzalioğlu hariç diğerlerine hiç üzülmedim. Binbir kıvırtmayı anca o madde ile yaparlardı.
aralarında kullanırsa bu adam kullanır diyodum doğru çıktı karı kız içki adamın vazgeçilmezi ztn esrar kullanması doğal
Ünlülere yalakalık yapmanın anlamı yok.Bırakın bunları.Hülya Avşar bile hizmetçisini askeri ücretle çalıştırıyor.Bunların yaptıklarının gerçek asillikte yeri yok.Gerçek bir aristokat her zaman için gece hayatı bar uyuşturucu ve giydiği giyimlerle yok 80 milyarlık elbiseymiş.Böyle hava atmaz halka.Gerçek bir aristokrat sosyete halka davranışlarıyla halka örnek olur.Topluma yön verir.Asislliğin temeli budur.Sonradan görme bayağı dolu üst kesim.Arada bul öylesini!
Nice zalim beşerle dolu bu Dünya/Onların aynında hayat sanki rüya./İkballeri yanlış, adeta şer hülya/Kimine göre onlar doğrudur.Güya!/….Doğru onlar için yanlışlık dalalet/Vardır alemlerinde dosta hiyanet/Cemeyitte çıkartırlar hep rezalet/Hayatı ederler mazluma esaret/….Mazlumların çektiği her acı, cefa/Zalimler için olur variyet, sefa/Menfaatir onlar için her tür vefa/Kötülük ederler kim bilir kaç defa,
EDEBİYAT(ROMAN,ŞİİR,DENEME V.S),İLAHİYAT(İSLAM,SİYER KIYAMET YAHUDİLİK VE DİNLERİN YAPISINI) VE SİYASETTE(ÜLKELERİN YAPISINI SİYASETİ) İNCELİYEN BU ALANLARDA ESERLER VEREN İNSANIM.VARSA İÇİNİZDEN YAN DAL OLARAK ROMAN YAZAN.YADA İLAHİ ESER YADA EDEBİ ESER SİYASİ ESER VERENLER FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULANABİLECKLERİM FRATERNİTY-MYNET.COM’A ML ATSINLAR.YAŞINIZ IRKINIZDA ÖNEMLİ DEĞİL HERKES YAZABİLİR….
Diğer Haberler