HABER

Et ve Süt Kurumu'nun indirim kararına tepki! Yüzlerce kişi toplanıp yol kapattı

Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim tüketici tarafından olumlu karşılanırken, üretici ise karara tepki gösterdi. Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan besicisi, indirim kararına tepki göstererek D-400 karayolunu trafiğe kapattı. Zaman zaman gerginlikler ve yüzlerce araç kuyruğunun da yaşandığı olay, bir süre sonra sona ererken, yol tekrar trafiğe açıldı.

Gaziantep'te toplanan yüzlerce küçükbaş hayvan besicisi, Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim kararına tepki gösterdi. Gaziantep-Nizip arasındaki ulaşımın sağlandığı D-400 karayolunda toplanan hayvan besicileri, yolun 20. kilometresini çift taraflı trafiğe kapatarak Et ve Süt Kurumu'nun kuzu eti fiyatlarında yaptığı yüzde 25'lik indirim kararını protesto etti.

MAĞDUR OLDUKLARINI VE ZARAR ETTİKLERİNİ İDDİA ETTİLER

İndirim kararıyla mağdur olduklarını ve zarar ettiklerini söyleyen küçükbaş hayvan besicileri, yetkililere çağrıda bulanarak yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulunması ve canlı hayvan ihracatının önünün açılması konusunda destek istedi.

AW684137_02

Öte yandan, trafiğe kapatılan ve yüzlerce araç kuyruğunun oluştuğu D-400 karayolu, olaya müdahale eden jandarma ve polis ekiplerinin çalışmasıyla 30 dakika sonra tekrar trafiğe açıldı. (İHA)

AW684137_01

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
işinize gelmedi değilmi tirrekler sizi
bir gün de karşındakini düşünerek yaşasan ? serest piyasa bu. git malını pahalıdan sat .mecbur değilsin et ve alık kurumuna satmaya coban
o çoban olmasa sen evinde böyle rahat et yiemezdin...senin aşağıladım insanın işi ne kadar zor biliyomusun..sen iki tane koyun gudemezsin . birde insanları asgiliyorsun karaktersiz
tuzlu arpa yedirip bayram günü hayvanı ağırlaştır, ne oldu şimdi ucu size mi değdi
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler