HABER

Fareli evde zoraki yaşam

Adapazarı kent merkezinde oturan Cellek ailesi evlerini basan fareler yüzündün uyku uyuyamıyor.

Fareli evde zoraki yaşam
Kiralık evde elektrik ve su borcu bulunan, ayrıca taşınacak paraları da olmayan aile, evin zihinsel engelli çocuğunu da ısıran farelerle başa çıkamıyor.
Marmara Depremi'nin ardından kentte herkes gibi sıkıntılı günler geçiren, 7 yıl önce de eşini kaybeden 56 yaşındaki Kerime Cellek, 3 yıl önce taşındıkları bu evde her şey normal giderken bir anda fareler bastığını söyledi. Özellikle geceleri ortaya çıkan, evdeki delikler kapatılmasına rağmen tahtaları kemirip yeniden içeri giren ve perdelerde bile dolaşan farelerden kurtulamadıklarını söyleyen Kerime Cellek, farelerin zihinsiz engelli kızı Meral CellekÆin de başını kemirdiğini söyledi. Evde işsiz oğlu, yatalak kızı ve iki yıl önce ölen kızından olan torunu ile kaldıklarını belirten Kerime Cellek, "Evde aylardır korku içinde yaşıyoruz. Bir anda bu kadar fare nereden çıktı bilmiyorum. Evimizin yaklaşık 700 TL elektrik ve su borcu var. Bir başka eve taşınacak paramız da yok. Tek gelirimiz, yatalak kızıma evde baktığım için ayda ödenen 400 TL. Bunun da 300 lirasını kiraya veriyoruz. Bize yardım edin" diye konuştu.
Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı'na gitmelerine rağmen geri çevrildiğini de söyleyen Kerime Cellek, borç yüzünden sularının da kesik olduğunu anlattı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön