HABER

"F.Bahçe hakemi etki altında bıraktı"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, bu sezon hakemlerin Beşiktaş'ın maçlarında çok hata yaptığını söyledi. Erdoğan yaptığı açıklamada, hakemlerin de insan olduğunu, hatalar yapabileceklerini peşinen düşünenlerden olduklarını belirterek, "Fakat ne yazık ki hakemler inat edercesine Beşiktaş'ın maçlarında hatalarını haddinden fazla tekrar ediyorlar" dedi.

Her seferinde konuşmak istemedikleri halde hakemlerin konuşmaları için ne lazımsa yaptığını ifade eden Levent Erdoğan, "Hakemlerin bu davranışları bizi başka şekilde düşünmeye sevk ediyor. Fenerbahçe karşısında hakemin hışmına uğradık. Fenerbahçeli yöneticiler geçen sezon olduğu gibi bu sefer de derbi maçı öncesi hakemi tesir altında bırakacak demeçlerde bulundular. Onların tepkisi hakemin zayıflığı nedeniyle tesirini göstermiştir. Ne yazık ki bu kulübün yöneticileri bu yola başvurmayı adet edinmişlerdir. Bu tavrı doğru bulmuyoruz. Çünkü bu durum Türk futboluna zarar vermeye ve ister istemez hakemlerin performanslarını olumsuz yönde etkilemeye başlamıştır. Fenerbahçe büyük bir takımdır. Bu tip hakem yardımlarına ihtiyacı yoktur" diye konuştu.

Hakem hatalarında en büyük acıyı bu sezon Beşiktaş'ın çektiğini kaydeden asbaşkan Erdoğan, "Bu sezon üst üste en büyük acıyı biz çektik. Hakem hataları olmasaydı alacağımız puanlarla ligde açık ara şampiyon olacaktık. Ama inancımızla liderliği yakalayıp, sezon sonunda da şampiyon olacağız" dedi.

"CAMİAMIZ BAŞKAN DEMİRÖREN'İN ARKASINDA" Levent Erdoğan, Fenerbahçe maçı sonrası "Sivasspor maçına PAF takımıyla çıkacağız" açıklamasına camianın büyük destek verdiğini söyledi.

Kendisinin aynı zamanda yönetim kurulunda derneklerden sorumlu olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Başkan Yıldırım Demirören'in açıklamasını tüm yöneticiler ve taraftarlar destekliyor. Derneklerden sorumlu yönetici olarak sabaha kadar bu dernek üyelerinden telefonlar aldım. Başkanın almış olduğu kararı kayıtsız şartsız desteklediklerini söylüyorlar. Taraftarlarımızdan da bu yönde mesajlar alıyoruz" ifadesini kullandı.

Beşiktaş'ın bir duruşu olduğunu ve bunu koruyacaklarını vurgulayan asbaşkan Erdoğan, "Her türlü tahrike rağmen bunu sürdüreceğiz. Ancak yetkili kurumlar tedbir alacakları yerde, verdiğimiz beyanatlar sonrası başkanımıza, yöneticimize ve menajerimize ceza vermekten başka bir eylemde bulunmuyorlar. Biz de ne yazık ki derdiğimizi anlatacak 'Marko Paşa' aramak durumunda kaldık. Derdimizi anlatacak makam bulana kadar ve hakem hataları önleninceye değin başkanımızın aldığı karar doğrultusunda PAF takımıyla devam edeceğiz" diye konuştu.

"EN AZINDAN DERBİLERDE YABANCI HAKEME SICAK BAKIYORUZ"
Erdoğan, her zaman yerli hakemlerin maçları yönetmesinden yana olduklarını, ancak en azından derbi maçlarda yabancı hakemlere sıcak baktıklarını dile getirdi.

Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrası bu konudaki görüşlerin yerinde olduğunun ortaya çıktığını vurgulayan Levent Erdoğan, "Yaşananlar sonrası yabancı hakem çözümü ortaya çıkmaktadır. Bu çözümü düşünmek durumunda kalıyoruz. Tahammülümüz kalmadı" dedi.

Erdoğan, Fenerbahçe karşısında takım olarak iyi bir performans ortaya koyduklarını ifade ederek, "Trabzonspor maçıyla birlikte yükselişe geçmiştik. Liverpool maçında bunu sürdürdük. Her ne kadar federasyon çok sık maç oynama alışkanlığı edindirmeye çalışsa da, haddinden fazla maçlar gelmiş olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında yorgunluğu hissettik. Ancak dün oynadığımız Fenerbahçe maçında yeniden takımımızın toparlandığını ve yükselişe geçtiğimizi gördük. Bunun yanında yavaş yavaş takımın iskeletinin oluştuğunu gözlemledik. Bu performansı Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool ile deplasmanda yapacağımız maçta sürdürmek istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön