HABER

Ferrari ile Brawn yollarını ayırdı

Ferrari takımı, Ross Brawn'ın sezon sonunda takımda ayrılmasını onayladı. Brawn'dan boşalacak mevki ise, Kasım'da iş başı yapacak olan Mario Almondo tarafından doldurulacak. Stefano Domenicali ise takımın spor direktörü olacak. Motor gurusu Paolo Martinelli, ileride Ferrari'den ayrılarak ana şirket Fiat'a geçecek.

Geçtiğimiz gün Ferrari'in yeni CEO'su olarak ilan edilen Fransız Jean Todt, Gestione Sportiva'nın genel müdürlük görevini de geçici olarak sürdürecek. Teknik departman, başkanlığını Aldo Costa'nın yürüteceği şasi departmanı olarak devam edecek. Gilles Simon ise motor departmanını idare edecek. Her iki isim de Almondo'ya bağlı olacak.

"Ferrari Ross Brawn'a yürekten teşekkürlerini arz eder" diyen Paolo Martinelli, "Takıma Formula 1 pistlerinde efsanevi 11 şampiyonluk ve 90 zafer kazandırmak herkesin harcı değildir" şeklinde konuştu.

Ross Brwan'ın takımdan ayrılabileceği söylentileri geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda İngiliz teknik adamın ismi honda takımıylada anılıyordu.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön