HABER

Fetullah Gülen'den skandal röportaj: Darbeyi ulusalcı laik bir kesim yaptı!

Mısır’da yayınlanan Cumhurbaşkanı Sisi yanlısı El-Yevm 7 gazetesine röportaj veren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hitler, Stalin ve Mao gibi diktatör olduğunu iddia ederek, 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle kendilerine yapılan haksızlıkları Avrupa’nın anlaması daha çok kurban vermeleri gerektiğini söyledi. Gülen ayrıca, darbe girişimini ulusalcı laik bir kesimin yapmış olabileceğini iddia etti.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Mısır’da yayınlanan Cumhurbaşkanı Sisi yanlısı El-Yevm 7 gazetesine röportaj verdi. Gülen, “15 Temmuz’da darbe teşebbüsünün kimin tarafından yapıldığını düşünüyorsunuz?” şeklindeki soru üzerine kesin olarak bir kesimi suçlayamayacağını ancak ulusalcı laik bir kesimin bunu yapmış olabileceğini söyledi.

Gülen, darbe girişiminin olduğu gece darbeyi kınadığını, kendilerine atılan darbe teşebbüsü suçlamasının uluslararası tarafsız bir kuruluş tarafından soruşturulmak üzere Türkiye’ye gelmeyi teklif ettiğini ancak Tayyip Erdoğan’ın bunu kabul etmediğini iddia etti.

'SİSTEMATİK BİR OYUN'

Fetullah Gülen, Erdoğan’ın Hitler, Stalin ve Mao gibi diktatör olduğunu ileri sürerek, Avrupa’nın kendisini anlaması için daha çok kurban vermeleri gerektiğini iddia etti. Gülen, 15 Temmuz olaylarının gerçek bir askeri darbe veya sistematik bir oyun olsa da Erdoğan'a karşı yeni bir askeri eylem beklemediğini, kendilerine karşı yürütüldüğünü iddia ettiği aşırılıklara rağmen asla böyle bir darbe hareketini kabul etmeyeceğini söyledi.

KAÇMAYA TEŞEBBÜS ETMEYECEKMİŞ!

FETÖ elebaşısı, Türk milletinin tercihine saygı duyduğunu, ülkeyi yönetmek için bir “çobanı” bile seçebileceğini ancak Tayyip Erdoğan’ın bir diktatör gibi hareket ederek yargıyı kontrol altına aldığını iddia etti. Gülen, ABD Devlet Başkanı Trump’ın kendisini Türkiye’ye iade etmesi durumunda kaçmaya teşebbüs etmeyeceğini ve Türkiye’ye gideceğini öne sürdü.

'BAZI MUHALEFET LİDERLERİ ERDOĞAN'I DESTEKLİYOR'

Röportajı yapan Hashem Al Fakhrani, terör örgütü liderine Türkiye aleyhinde sorular yöneltip Tayyip Erdoğan’ın uluslararası mahkemelerde yargılanmasının mümkün olup olmadığını da sordu. Fetullah Gülen, bunun zor olduğunu ve Türkiye’de bazı muhalefet liderlerinin de Erdoğan’ı desteklediğini söyledi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
Ben hep diyordum bunların Fetö ile kavgası oyun diye amaç muhaleti yok etmekti, alın size..
Tarih senden daha mikrop birini yazamz pis herif.....Şeytan bile istifa etmiş sen varken adi herif
isaret ettigi darbeci ulusalci ve laiklerin bir lider var Kilicdaroglu. ihale ona mi kalacak ne. ikiside ayni seyleri soyluyor zaten. FETOM, OMRUM YOLUNA KURBAN MI DIYORSUN KILICDAROGLU
sen yaptığın yorumla kendi altını oymuşsun!!! resmen 2 YORUM YUKARDAKİ , İSA_ALTUNTAS_1980 in yaptığı yorumun doğru olduğunu söylemişsin....artık çelişkiler çemberinden çıkamıyorsunuz di mi!!!
Geri Dön