Film gibi kaçakçılık operasyonu

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda Marmaris ilçesi ile Rodos arasında bulunan Marballe Gebe Kilisesi koyunda bir mağarada gizlenen 4 Moritanya, 7 Irak ve 1 Pakistan uyruklu kaçak yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde oturan A.A. (50) isimli zanlının örgütlü göçmen kaçakçılığı yaptığı ihbarını alan polis, zanlıyı takibe aldı.

A.A. isimli zanlı, Afganistan, Pakistan ve Irak uyruklu kaçak göçmenleri önce İstanbul'a, ardından araçlarla Muğla'nın Marmaris ilçesine getirdi. Kaçaklar, Marmaris'te Demokratik Toplum Partisi (DTP) Marmaris İlçe Başkanının otelinde konakladılar.

Daha sonra Marmaris-Rodos arasında bulan ve anayoldan 3 saatlik bir yürüyüş sonrası Marballe Gebe Kilisesi koyuna getirildiler. Koyda bulunan mağaraya yerleştirilen 12 kaçak göçmen, burada Rodos'dan gelecek Zodyak botu beklemeye başladı.

6 kişilik Zodyak bot ile koya yaklaşan Yunanlı balıkçı, denizin aşırı dalgalanması nedeniyle kıyıya yanaşamadı. 6 kişilik Zodyak botla 12 kişi taşıyacak olan Yunanlı balıkçı, polisin yaptığı operasyonu fark edince kaçtı.

Polis, yaptığı "Dikiz Aynası" operasyonunda örgüt lideri A.A. (50), Ş.F. (35), M.Ş.O. (26), M.K. (44), Y.K. (36), M.Y. (40) ve B.H.M. (33) adlı 7 zanlı yakalandı. Polis, zanlıların bazılarını Marmaris ve İstanbul'a ele geçirdi. Zanlılar ile birlikte 12 kaçak göçmen de gözaltına alındılar. Zanlıların kaçak göçmenlerden kişi başı 7 bin 500 dolar aldığı öğrenilirken, zanlılar üzerinde PTT havale dekontları ve kaçakçılıkta kullanılan iki araca el konuldu.

Yakalanan zanlılar, örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak suçundan Marmaris Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler