HABER

Fransa'da bıçaklı saldırı

Fransa'da bıçaklı saldırı

Fransız medyası, Fransa'nın Nice kentindeki bir kilise yakınında bıçaklı saldırı gerçekleştiğini, 3 kişinin hayatını kaybederken, yaralıların olduğunu duyurdu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saldırının yaşandığı Nice'e gidiyor.

Reuters haber ajansının son dakika koduyla duyurduğu olay, Fransa'nın Nice kentindeki bir kilise yakınında gerçekleşti.

Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, Fransa'nın Nice kentindeki yollarda polis operasyonunun gerçekleştiğini duyururken, Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, Twitter hesabından bir kişinin bıçaklı saldırıda yaşamını yitirdiğini duyururken, bunun bir terör saldırısı olduğunu düşündüğünü ifade etti. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırganın yakalandığını belirtti.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından, Estrosi ile görüştükten sonra bakanlıkta saldırıya ilişkin toplantı yaptığını aktardı.

Fransız polisi, ölü sayısının 3'e çıktığını duyurdu.

BAŞI KESİLDİ

Polis kaynakları, bıçaklı saldırıda bir kadının başının kesildiğini açıklarken, Fransız siyasetçi Marine Le Pen de polis kaynaklarını doğruladı.

İKİNCİ BIÇAKLI SALDIRI

Nice'den sonra bir saldırı haberi de Fransa'nın Avignon şehrinden geldi. Devriye gezen bir grup polis memuru, henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Memurların saldırganı etkisiz hale getirdiği belirtildi.

Yerel medyada yer alan haberelere göre, saat 11.15 sıralarında gerçekleşen olayda saldırgan 'Allahu Ekber' diye bağırdı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Geri Dön