HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AVUKATLAR GÜNÜ TEBRİK MESAJI 2023: Anne, baba, arkadaş ve sevgili için resimli 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü kutlama mesajları İNDİR!

Avukatlar Günü mesajları; anne, baba, arkadaş ve sevgili için resimli ve özel seçenekleriyle internette yerini aldı. Bu 5 Nisan 1958 tarihinden her kutlanan bu özel gün için birçok kişi WhatsApp, Instagram, Facebook ve Twitter'da paylaşımda bulunacak. Biz de arkadaşa, eşe, sevgiliye, meslektaşa göndermeniz için resimli 5 nisan Dünya Avukatlar Günü kutlama mesajları ve sözlerini derledik. İşte, 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü mesajları ve sözleri....

Resimli Avukatlar Günü mesajları arama motorlarında sorgulanıyor. Siz de çevrenizdeki avukatların bu gününü sosyal medya platformları ya da anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden kutlayabilirsiniz. Arkadaşa, eşe, sevgiliye, meslektaşa göndermeniz için resimli 5 nisan Dünya Avukatlar Günü kutlama mesajları ve sözlerine haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte en yeni 5 Nisan Dünya Avukatlar Günü mesajları ve sözleri....

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından ilk kez en geniş katılımı ile birlikte 3 Ocak 1934 tarihinde İzmir'de yapılan Türkiye Avukatlar Birliği toplantısında, 5 Nisan tarihi 'Avukatlar Günü' olarak ilan edildi.

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

5 Nisan 1958'de İzmir Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen ve 2 günlük toplantının ardından Barolar Birliği'nin kuruluş çalışmaları başladı.

Bunlarla birlikte yapılan görüşmeler sonucunda tesadüf eden tarihler öneri olarak sunularak 5 Nisan 'Avukatlar Günü' olarak belirlendi.

İstanbul Barosu'nun ilk genel kurulunun 5 Nisan 1878 tarihinde yapılması, bugünün Avukatlar Günü seçilmesinde etkili oldu.

RESİMLİ AVUKATLAR GÜNÜ MESAJLARI 2023

En Çok Aranan Haberler