HABER

Büyük vicdansızlık! Geri dönüşüm kutusuna atılan ördeğe esnaf sahip çıktı: Adı garip

İzmir'in Bergama ilçesinde, atıldığı cam kumbaradan vatandaşlar tarafından kurtarılan ördek yavrusu, hayvansever lokanta işletmecisinin bahçesinde sevgiyle büyüyor. Ördeği sahiplenen Tayfun Savaşgan,"Böyle bir hayvana bu şekilde davranılması bizim de vicdanımızı yaraladı. Esnaf arkadaşlarla beraber adını 'Garip' koyalım dedik. Burada buna bakarak bu garipliğinden kurtarıyoruz" şeklinde konuştu.

İzmir'in Bergama ilçesinde lokanta işleten Tayfun Savaşgan, cam kumbarasına atılan ve yaralı halde kurtarılan ördek yavrusunu sahiplendi. İstiklal Meydanı'na geri dönüşüm amacıyla konulan kumbaradan ses geldiğini duyan vatandaşlar, camların içinde tavuk civcivi ve ördek yavrusu olduğunu fark etti.

İki yavruyu kurtarmak için harekete geçen vatandaşlar, bir süre çabaladıktan sonra minik hayvanları kurtardı. Esnafın yardımıyla çıkarılan civciv bir süre sonra telef oldu.

Ayağından yaralı ördek yavrusuna ise hayvanların kurtarılmasına da yardım eden lokanta işletmecisi Tayfun Savaşgan sahip çıktı.

AİLENİN YENİ ÜYESİ OLDU

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
sokaklarda 5 tlye eğlence için satılmasını yasaklasanız sorun çözülür zaten. birilerinin 2-3 günlük eğlencesi olup hepsi ölüyor...
Geri Dön