HABER

Cinsel hayatı coşturur, testosteronu zirveye çıkarır, libidoyu uçurur...

Testosteron, vücutta bir dizi hayati rol oynayan erkeğin seks hormonudur. Bu işlevler arasında libido, yağ dağılımı, kas kütlesi ve spermin düzenlenmesi yer alır. Geliştirilmiş testosteron seviyelerine giden yolu beslenme ile düzeltebilirsiniz. Testosteron seviyenizi artırmanıza yardımcı olacak en iyi yiyecekler sayesinde cinsel hayatı coşturur, testosteronu zirveye çıkarır, libidoyu uçurur...

Bir erkek yaşlandıkça testosteron doğal olarak azalır. Erkeklik hormonu kasları inşa eder ve kemiği güçlendirir, ayrıca saç büyümesine, ruh haline ve bilişsel işleve katkıda bulunur.

TESTOSTERON SEVİYELERİNİ HIZLA DÜŞÜRÜYOR

Araştırmalar, unlu mamuller, cips ve hızlı yiyecekler gibi ultra işlenmiş yiyecekleri tüketen erkeklerin testosteron seviyelerinde daha hızlı bir düşüş göreceğini bulmuştur.

Aynı şekilde, sağlıklı bir diyet yapanlar, testosteron seviyelerinde bir artış görebilir ve uzmanlar, testosteron için belirli besinleri içeren gıdalar açısından zengin bir diyet modelinin benimsenmesini önermektedir. Bu besinlerin çinko, magnezyum ve D vitamini açısından zengin olduğu söylenmektedir.

YÜKSEK TESTOSTERON İÇİN NE YEMELİ?

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler