KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Diyetisyenlerden sağlıklı beslenme hakkında doğru bilinen 7 yanlış! 'Geç saatte yiyebilirsiniz, 'doğal' şeker daha iyi değildir ve yumurta kolesterolü yükseltmez...'

  'Günde asla ikiden fazla yumurta yemeyin. Tam tahıllı ekmek tüketin ve beyazlardan (un, şeker, tuz) kaçının. Şekerli ve gazlı içeceklerden kaçının.' gibi beslenme kuralları yaygın olarak biliniyor. Bunlar, yıllar boyunca beslediğimiz ve optimum sağlığın anahtarı olduğuna inandırdığımız yüzlerce sözde diyet 'kuralından' sadece üçü. Ancak giderek artan kanıtlar, aslında sağlıklı bir beslenmenin çok daha basit olduğunu gösteriyor.

  Basit bir şekilde sağlıklı beslenme için tüm besin gruplarının dengeli bir şekilde tüketilmesi, az şeker ve abur cubur ile bol miktarda meyve ve sebzeden oluşan diyet uygulamak oldukça yeterli oluyor. Artık diyetisyenler, tamamen sahte olan en yaygın diyet inanışlarını ortaya çıkardı. Birçoğu sürpriz olabilir; örneğin çok fazla yumurtanın yüksek kolesterol (atardamarlara zarar veren yağlı madde) nedeniyle zararlı olduğu yönündeki eski fikir. Ayrıca düşük kalorili yiyeceklerin erkekler için daha sağlıklı olmadığını duyduğunuzda şok olabilirsiniz.


  Vitrin

  SAĞLIKLI BESLENMEYE DAİR DOĞRU BİLİNEN 7 YANLIŞ

  En Çok Aranan Haberler