HABER

Doktora, ''Aşım neden zamanında yapılmıyor?'' saldırısı! Ağlayarak anlattı: Bunu hak etmiyoruz

Kahramanmaraş'ta C.B., koronavirüs aşısı için gittiği aile sağlığı merkezinde 'Aşım neden randevu saatinde yapılmıyor?' diyerek tartıştığı aile hekimi Yeşim Tiyekli'nin üzerine yürüyüp eline vurdu. C.B., polisler tarafından gözaltına alınırken, yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Tiyekli, "Milletimiz aşılansın diye çabalıyorum. Doktor olarak bunu hak etmediğimizi düşünüyorum" dedi.

Olay, Kahramanmaraş merkez Onikişubat ilçesindeki Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. C.B., aşı yaptırmak için aile sağlığı merkezine gitti. İddiaya göre C.B.'nin aşısı, randevu saatinde yapılmadı. Bunun üzerine C.B. ile aşılamadan sorumlu aile hekimi Yeşim Tiyekli arasında tartışma çıktı.

Aşı sırasında bekleyen vatandaşlar C.B.'yi sakinleştirmeye çalışırken, Yeşim Tiyekli de yaşadıklarını kayıt altına almak için cep telefonu kamerasıyla çekim yapmak istedi. C.B., kendisini görüntüleyen Tiyekli'nin eline vurarak telefonu düşürdü. Aile sağlığı merkezinin güvenlik kameralarına da yansıyan olayda C.B. vatandaşlar tarafından dışarı çıkarılırken, Tiyekli polisi aradı. Polis tarafından aşısı yapıldıktan sonra gözaltına alınan C.B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Aşı sırasında saldırıya uğrayan doktor gözyaşlarını tutamadı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
böyle kişilere ne aşı ne de sağlık hizmetlerinden yararlandirmayacaksin. ilaç doktor diye kıvranacak. Sağlık hizmetine erisemeden can verecek ve bu cümle aleme ders olacak. ondan sonra bakalim bir tane sağlık çalışanına dokunabilirlermi. Hiç hapis falan cezayla uğraşmaya gerek yok zaten ceza almayacak.
Doktorun dediği doğruysa şiddete hayır?
adalet adalet
Geri Dön