HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gece yemekleriyle meşhur...Türkiye'nin en obez ili zengin mutfağıyla şaşırtmadı! Uzmanların 'spor yapın' uyarısına 'şehir uygun değil' dediler

Türkiye'nin her bölgesinde ayrı güzel lezzetler var. Her yörenin kendine göre bir damak tadı ve meşhur yemeği bulunuyor. Bu illerden Adana diğer illeri bir konuda geride bıraktı. Akıllara ilk önce gece yemeği ve sokak lezzetleri gelse de Adana'nın diğer illeri geride bıraktığı konu obezite. Türkiye'de ilk sırayı kimseye kaptırmayan Adana'da uzmanlar vatandaşları 'spor yapın' diyerek uyardı ancak karşılığında hastalardan 'Diyet için uygun bir şehir değil' karşılığını aldı.

Yemek birçoğumuz için önemli bir yer tutuyor. Sadece karnımızı doyurmak için yemediğimiz gibi günün her saatinde de yemek yiyebiliyoruz. Her bölgesinde ayrı bir lezzet bulunan ülkemizde damaklarımız bu yemekler karşısında çaresiz kalabiliyor. Ancak çok yemek de birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Bunların başında da obezite geliyor. Tek başına riskli bir hastalık olan obeziye kendi yetmezmiş gibi başka hastalıkları da beraberinde getiriyor.

Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayına alınmıştır
Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler