HABER

Gazze'de şiddetli çatışmalar

GAZZE (İHA) - İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonları sürerken, Gazze'nin Seyh Zaid bölgesinde Hamas militanları ile İsrail birlikleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Hamas radyosu El Aksa, Gazze'nin Seyh Zaid bölgesinde ilerlemeye çalışan İsrail ordusunun durdurularak, geri çekilmeye zorlandığını duyurdu. İsrail ordusunun ise bölgeye yoğun tank atışı yaptığı ve atılan mermilerden birinin, bir apartmana isabet ettiği öğrenildi. Çatışmaların yaşandığı Seyh Zaid'e ambulanslar ve kurtarma ekiplerinin giremediği de gelen haberler arasında.

Öte yandan Beyt Lahya'ya bağlı Tellizatar'da, İsrail askerlerince atılan bir aydınlatma fişeğinin, civarda bulunan bir eve isabet ettiği ve evin tamamen yandığı açıklandı. Olayda ölen ya da yaralanan bulunmuyor. İsrail tank ve helikopterlerinin destek verdiği operasyonda, İsrail askerlerinin bölgede bulunan toplu yerleşim yerlerindeki evlere zaman zaman ateş açtığı kaydedildi.

İsrail ordusu ile Hamas militanları arasında Seyh Zaid'de süren çatışmalarda 1 İsrail askerinin öldürüldüğü açıklandı. İsrail'in, Erez sınırı yakınındaki Filistin köyü olan Karne'ye düzenlediği saldırıda, keskin nişancıların İzzetin El Kassam Tugayları'ndan 2 kişiyi öldürdükleri kaydedildi. Olay Filistin hastane kaynakları tarafından doğrulandı.
İsrail Ordusu ile Hamas militanları arasında Seyh Zaid'te 5 saatten fazla süren çatışmalarda 1 İsrail askeri ile 2 Filistinli hayatını kaybetti. Hamas radyosu El Aksa, İsrail askerinin öldürüldüğünü doğruladı, fakat İsrail tarafı ölen askere ilişkin bir açıklama yapmadı. Öldürülen askerin cesedinin Seyh Zaid'teki Abrac El Awda bloklarının arasına güçlükle inen bir helikopter tarafından alındığı kaydedildi.

Akşam saatlerinde bölgeye yönelik operasyon başlatan İsrail askerleri ile Hamas militanları arasında 5 saatten fazla bir süredir devam eden çatışmalarda iki taraftan da yaralılar bulunduğu kaydediliyor.

Öte yandan Hamas, bölgede ilerlemeye çalışan İsrail ordusunun durdurulduğunu, yoğun ateşe başlanarak İsrail birliklerinin geri çekilmeye zorladığını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön