Gezi Parkı olaylarının 'sapanlı teyzesi' tutuklandı

Gezi Parkı olayları sırasında elindeki sapanla tanınan Emine Cansever, çıkarıldığı mahkemede 10 kişi ile beraber tutuklandı. Emekli-Sen üyesi olan Emine Cansever'in iddianamesinde 'Emekliler Meclisi isimli bir örgüte üye' olduğu iddia edildi. Hatırlanacağı üzere Berk Ercan isimli bir tanığın ifadelerine dayanarak düzenlenen operasyonlarda Kars, Hatay ve İzmir’de de çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Gezi Parkı olaylarının 'sapanlı teyzesi' tutuklandı

İstanbul merkezli gerçekleştirilen operasyonlarda DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 23 kişiden 21’i tutuklandı, 2 kişi de adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Berk Ercan adlı bir tanığın ifadelerine dayanarak düzenlenen operasyonlarda Kars, Hatay ve İzmir’de de çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul merkezli operasyonda gözaltına alınan 11 kişi 11 Ekim’de mahkemeye çıkarılmış ve tamamı tutuklandı. 12 kişi de 12 Ekim günü mahkemeye çıkarıldı ve bunlardan 10’u tutuklanıp 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tutuklananlar arasında Gezi Parkı olayları sırasında polis saldırısına sapanla direnirken fotoğraflanan ve bu nedenle Sapanlı Teyze olarak da bilinen Emine Cansever de var.

TUTUKLULARIN LİSTESİ

Halkın Hukuk Bürosu, twitter hesabından tutukluların listesini yayımladı:

Aysun Kaşdaş, Haydar Yıldırım, Ayşe Lerzan Caner, Hasan Kaşkır, Nevzat Özer, Hatice Kalkan, Onur Duran, Camal Şahin, Cengiz Kırlangıç, Deniz Kocamış, Harran Aydın, Ali İhsan Kaya, Cihan Keşkek, Emine Cansever, Ezgi Dilan Balcı, İsmail Cengiz Mumcu, Naim Feyzullah Eminoğlu, Okan Özer, Onur Bilgiç, Öznur Çetin, Şevket Avcı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan iki kişi: Meltem Özer, Duygu Yücel.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
adaletiniz batsın. sapanlı teyze hepinizden erkektir.
@kocero_1979_nyyac sapanlı teyze değil , yaşlı faşist abd uşağı solcu kadın terörist deyin iterörist
@kocero_1979_nyyac Elinde kalaşnikof yoktu sadece ! O da olsa adını sen koy
Vatan hainliği erkeklik mi eşkiya koçero. .Mehmetçik hepinizi gömer unutma
@kocero_1979_nyyac ikinizide merzifona getirsek memnun kalırsınız herhalde
@kocero_1979_nyyac sapanlı teyzemi yoksa amerika ve ab nin oyununa gelip kendi ülkesinin polisini sapanla yaralamaya çalışan GEZİ ZEKALI mı ..
Sapanlı "TEYZE" Ne kadar acındırıcı, Bunlar terörist beee. Bu yaşta hala Türk Polisine taş yağdırıyor. Bu yaştaki bir kadının polisle çatışması normal mı acaba?
@raifkaya23 normal değil %100 katılıyorum devlet iyi yada kötü kuralları vardır uymak zorundasın direnirsen karşığılığını bir şekilde alırsın yalnız doğru açıdan bakacak olursak hükümetin en çirkin dönemi yani ayakkabı kutularımı dersin telefon kayıtlarından tut zarraba kadar hatta Davutoğlu ( öfkeli gençler) halkın kafası bulandı polis gücünü bir nevi devlet değil hükümet yanlısı bir kuvvet olarak gördü orantısız güç kullanımıda oldu burda 3 beş kişi yoktu açıkça 100binler adil olmak lazım alfatıldık diyenler hiçmi suçlu değil bence bu davayı büyütmek hükümetin aleyhine kötü işler
@ebilgen_1993 ARKADAŞIM BU SAYDIKLARININ TAMAMININ DÜZMECE VE KARALAMA İÇİN OLDUĞU DELİLLERİYLE ORTAYA ÇIKTI VE SENDE BUNU BİLİYORSUN VE HALA AYNI PLAĞI ÇALMAYA DEVAM EDİYORSUN YANİ DÜRÜST DEĞİLSİN
Benim böyle bir terörist teyzem yok. Türk polisine silahlı saldırıdır bu. İnşallah gerekli cezayı alır.
@raifkaya23 Türk polsine Türk askerine saldırı o yok onların hepsi fetocuydu. Siz hala fetocuları niye savunuyorsunuz.
@ayhangundugan Asla asla, kimseyi savunduğum yok, Hele bir terör örgütünü asla, Lakin o sapandançıkan taşın kime isabet ettiğini nasıl kestirdiniz onu anlamadım. Allah Bu ülkeye hainlik yapanların soyunu kurutsun.
@raifkaya23 kırmızı yularlı kızda vardı ne oldu nerede ben göremedim :)
ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDENLERİ DIŞARI SALMAK İÇİN BİN YOL ARA SONRA DA HALKI, SIRF MUHALİF DİYE İÇERİ TIK. ADALET YOK AMA ALLAH VAR ALLAH. VARSA GÜCÜNÜZ AHİRETTE BEKLERİZ ALLAHA KARŞI DA BÖYLE GÜÇ GÖSTERİSİ YAPABİLECEK MİSİNİZ ...
Emin'e teyzeye yakıştıramadık büyütülecek bi olay değil cahilliğine vermek gerek ..
hükümet ona muhalif herkesi uydurma delillerle bir şekilde içeri atıyor umarım buda onlardan biri değildir
@speady31 gözüne gözlük tak.belliki ileri derecede miyopsun
Tam bir tiyatroydu gezi parkı.
Tiyatro izlemek istiyorsan yandaş medyanın 15 temmuz programlarına bak.
@gercekler2016 maalesef pahalıya mal oldu o tiyatro
sen bu ülkenin imkanlarından nimetlerinden faydalanacaksın demokrasi özgürlük eşitlik deyip askere polise taş atacaksın gösterilerde kamu malına insanların dükkanlarına araçlarına zarar verip işinde gücünde olanların özgürlüğünü kısıtlıcaksın sonrada devlet kendine muhalif olanları suçsuz yere tutukluyo diyeceksin boş yapmayın artık kendi söylediklerinize düşündüklerinize siz bile inanmıyorsunuz kanuna yasaya uyana başkasının malına canına zarar vermeyene hiç bir şey yapmaz bu devlet. ben 47 yaşındayım bu yaşıma kadar ne bir polisin hakaretıne nede fiili müdahalesıne maruz kaldım .
Pkk neyse dhkp c de aynıdır.birini hep diğerini chp sahiplenir ikisinin ortak paydası ülkelerine zarar verip kendi halkına kurşun sıkmaktir.sorsaniz hepsi halkcidir
Cezasız mı kalmalıydı. Suçsuzlara hakaret olmazmıydı.
POLİSE SAPANLA SALDIRAN TERÖRİST NE TEYZESİ SİZ NASIL HABER YAPIYORSUNUZZZZZZZ
ŞEREFİZ KADININ TEKİ NEYİNİ SAVUNURSUNUZ BUNUN KARŞISINDAKİ POLİS SİZİN EVLADINIZ OLSA VE BU KADININ ATTIĞI TAŞ ONUN KAFASINI YARSA VEYA GÖZÜNÜ ÇIKARSA GENEDE ;;TEYZE;; DERMİYDİNİZ.EVET DİYORSANIZ SİZ HAKİKATTEN SİZİN BEYİN DUMURA UĞREAMIŞ AZICIK OLSUN DÜRÜST OLUN.POLİS KİM? SENİN BENİM ONUN HEPİMİZİN EVLADI DEĞİLMİ? BU KADIN KİM? HEPİMİZİN EVLADINI HEDEF SEÇMİŞ GERİZEKALI BİRİ.
@tuanafuss öyle yapsa bölye yapsa halamın bıyıkları olsa
artık şunları tutuklayın
Sapanlı Teyze değil, Sapanlı Terörist olarak düzeltelim lütfen.
@rdemirbaga hahaha gördük 15 temmuzda sizin destekledikleriniz neler yaptı az daha darbe yapıyorlardı
Sapanlı teyze'mi olur,olsa,olsa kaşar terörist bu.
SAPANI GERİ TEPTİ TEYZENİN...hak eden hak ettiğini bulur...teyzem el örgüsü işler şimdi güzel güzel kazaklar örür.
devlete isyana kalkmış eşkıyanın teki, teyze değil
neydi gezicilerin derdi ÖZGÜRLÜK, ulan embesiller hiçbir iktidar döneminde görmediğimiz, çıplaklık hayasızlık zina ramazan günü sokaklarda alkol zıkkımlanmak, hangi dönemde bu kadar azmanıza müsade edildi, neyse şimdilik kudurun bakalım devletin yapamadığını biz yapıcaz, YAKINDIR!!!
sabırsızlıkla bekliyoruz.
Gezi ruhundan korkuyorlar. Ondan ellerinin ayaklarına dolaşması.
bu teröriste neden teyze diyorsnuz?
Bu ülkedeki en bilinen bölücüler, teröristler akplilerdir. .
(polis saldırısına sapanla direnirken, Sapanlı Teyze) vay be habercilikte son nokta mynet kimlere yazdırıyosun bu haberleri hayrola???????????
E zaten ölüme 2 kalmış içerde tamamlasın onuda
"Tutuklananlar arasında Gezi Parkı olayları sırasında polis saldırısına sapanla direnirken" diye yazan andaval bu pelise sapanla saldıran teyze desek daha gerçekçi olmazmı.Ama nafile siz değilmisiniz ki selahattin demirtaşı saz çalan barış elçisi diye servis eden vatan hainleri sizi. Riyakarlar sizi.
gezi olaylarında insanların gözünü bilerek kör eden, Ali İsmail korkmazı tekleyerek öldüren, Ankara Güven parkta vatandaşın başına kurşun sıkan polislerin alayı fetö den atıldı.
istediğimle yatarım kimene .. istediğim zaman kürtaj olurum kime ne diyen sapanlı teyzemi ...
sanane hacı, sen kendi karına kızına sahip çık yeter.
helal olsun sana Teyze, bu yaşta bu kararlılığın faşistleri korkuttu, korkutuyor. .
Bu resmi büyütüp evimin duvarına astım, baktıkça gurur duyuyorum yoldaşlarımla. .
Git kurtar yoldaşını burada klavye delikanlılığı yapacağına
sapanlı teyze kırmızılı kadın ya sonra kundakçı abla keleşli hala mı gelicek
TEYZE MASUM DEGIL FAKAT ONDAN DAHA BETRRLERI DISARDA O ZORUMA GIDIYOR
PKK ile çözüm süreci FETÖ ne istedi de vermedik teyze terorist.İlginç kafa karıştırıcı.
O polislerin hepsi hapiste fetocuydu onlar, ülkede sıkıntı yaratmak için halkı kışkırttılar, Neyseki vatandaşımız bu provakatör polislere uymadı. Amaçlarına ulaşamayınca bu sefede polisi askeri bilmem kimi hep beraber darbe yapmaya çalıştı, Bir kez daha halkımız bir araya gelerek darbeye karşı gelerek bu vatan hainlerini engelledi.
Bekletmeyin vurun kellesini.
Eline sapan alanı terörist yaptınız amenna eli kalem tutanlarıda vatan haini ilan ettiniz neye hizmet ettiğiniz çok açık gör ama belli etme işit ama duymamazlıktan gel sizce hayat dünyadan ibaretmi yok hayır derler neden bunuda inkar edip evet dünyadan ibaret diyemiyorsunuz size biçim verenin adresini versem İnan'ın elinizi ocakta ateşten geçirip acaba bu ızdıraba dayanabilirmiyiz derdiniz Allah doğruluktan adaletten yanadır kör olmak işitmek istemeyenler zaten ne kutsalı görürler nede onu işitirler
Oraya sapanla gelmenin anlamı farklı
ülkenin 60 milyonunu hapse atamazsınız.
BU TEYZE FALAN DEYİL BU KATIKSIZ TERÖRİST TİR.DEVLETİN YASALARINA UYMAYAN KIOLLUK KUVVETLERİNE DİRENEN KİŞİDEN TERÖRİSTTEN BAŞKA NE OLABİLİR BÖYLE PİSLİKLERE GEREKEN CEZAYI VERMEK GEREKİR
hadi deyinsene o da ekmek almaya gitti diye
Diğer Haberler