HABER

Günay: ''Fazıl Say'ın daha umutlu olmasını diliyorum

Ankara (AA)- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sanatçı Fazıl Say'ın "Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" şeklindeki açıklamalarını değerlendirirken, "Fazıl Say'ın Türkiye'nin geleceğiyle ilgili daha umutlu olmasını temenni ediyorum. Bir sanatçının kendi toplumuna yabancılaşmasını üzüntüyle karşılarım" dedi.

Günay, TBMM kulisinde gazetecilerin, Fazıl Say'ın bir Alman gazetesine yaptığı açıklamalara ilişkin sorularını yanıtladı. Say'ın Türkiye'yi terk etme yönündeki kararının "yerinde olmadığını" ifade eden Günay, şunları söyledi:

"Fazıl Say, değerli bir sanatçı. Başarılı çalışmalara imza atmıştır. Türkiye'nin geleceği ile ilgili daha umutlu olmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kaygı duymasını gerektirecek hiç bir olay yok. Türkiye, her alanda ileriye gidiyor. Olumlu gelişmelere imza atıyoruz. Daha hoşgörülü olmalıyız. Değerli bir sanatçının kendi toplumuna yabancılaşmasını üzüntüyle karşılarım. Sanatçılarla siyasi tartışmalarda polemiğe girilmesini de doğru bulmam."

Günay, Say'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği resepsiyonlara çağrılmadığı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine de "Bilmiyorum... Eğer öyleyse eksiklik olmuş. Kasıt olduğunu sanmıyorum" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanı Günay, ilk fırsatta Fazıl Say'ı arayacağını da sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön