GÜNCELLEME - Kastamonu'da yangın

Tosya ilçesinde 6 evin kullanılamaz hale geldiği yangında 1 kişi kayboldu, dumandan etkilenen veya yaralanan 8 kişi hastaneye kaldırıldı HASTANEYE KALDIRILAN KİŞİ SAYISI GÜNCELLENDİ

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde çıkan yangında 6 ev kullanılamaz hale geldi, 1 kişi kayboldu, 8 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Özboyu köyünde İsmail ve Bahri Kansız'a ait evlerden birinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın Mehmet, Cemil ve Sadık Kansız ile Sadık Kanlı'ya ait evlere sıçradı.

Tosya, Kastamonu, Kargı ve Ilgaz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile Tosya Orman işletme Müdürlüğüne ait arazözler, iş makinelerini de kullanarak yangına müdahale etti. 6 evin kullanılamaz hale geldiği ve kontrol altına alınan yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangının ardından haber alınamayan Döndü Kansız'ın bulunması (85) için arama çalışması başlatıldı.

Yangın sırasında dumandan etkilenen veya yaralanan Deniz Kurt (23), İsmail Kansız (59), Veyis Yazıcı (84), Emine Bıcıcı (58), Sunalp Büyüksarı (35), Fatih Demirkan (20), Umut (15) ve Mahmut Hamarat (46) Tosya Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Belediye Başkanı Kazım Şahin, olay yerinde incelemelerde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler