Erkan Oğur kimdir?

Erkan Oğur kimdir?

17 Nisan 1954 Ankara doğumlu Erkan Oğur, müzistendir. Tam adı Mehmet Erkan Oğur olan sanatçı 4 yaşında keman, bağlama, flüt ve cümbüş çalarak müzik hayatına adım atmıştır. İlkokul müzik öğretmenin halk müziğine yönlendirdiği Erkan Oğur, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nde okuyarak devam etmiştir. Müzik eğitimi görmek için Türkiye’ye dönmüş ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi bölümünden mezun olmuştur. Müzik kariyerinde pek çok başarılı albüme imza atan Oğur, Eşkıya, Propaganda gibi yapımlar için de film müzikleri bestelemiştir.

Erkan Oğur Haberleri

Erkan Oğur kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Erkan Oğur biyografisi...

Müzik hayatına 1980 senesinde çeşitli sanatçılara eşlik ederek başlayan ve çok sayıda albüme imza atan Erkan Oğur'un hayatı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki müziğe 5 yaşından itibaren keman, bağlama ve cümbüş çalarak başlayan Erkan Oğur kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Erkan Oğur biyografisi...

Haber 18-04-2021 16:24

İbrahim Kalın'dan 'Erkan Oğur' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Hiç Oldum' türküsüne eşlik ettiği için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur'un açıklamasına ilişkin, "Keşke zorba saldırıların karanlık gölgesi, kendi irademizle ve muhabbetle paylaştığımız bu güzelliğin üzerine düşmeseydi. Canı sağ olsun" dedi.

Haber 17-04-2021 18:32

Erkan Oğur'dan İbrahim Kalın açıklaması! 'Sanırım bu benim hatamdı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın seslendirdiği 'Hiç oldum' adlı türküde kopuz çalarak Kalın'a eşlik ettiği için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur, hakkında süren tartışmalar üzerine açıklamalarda bulundu. Oğur, 'Çalışmaya katıldığınız için bir eleştiri bekliyor muydunuz?' sorusuna 'İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek' yanıtını verdi.

Magazin 16-04-2021 15:35

Ceylan Ertem'in Erkan Oğur paylaşımı olay oldu! Hemen sildi

İbrahim Kalın'a sanatçı Erkan Oğur'un eşlik etmesi sosyal medyada gündem oldu. Ceylan Ertem'in Erkan Oğur paylaşımı ise her şeyin önüne geçti.

Magazin 15-04-2021 09:55

Diğer Haber Etiketleri