Östrojen Haberleri

Östrojen hormonu nedir, nasıl artar? Östrojen hormonu fazlalığı belirtileri nelerdir, nasıl dengelenir?

Östrojen hormonu kadın üreme sistemi ve diğer birçok vücut fonksiyonu için kritik bir role sahip olan bir steroid hormonudur. Bu hormon özellikle yumurtalıklarda ve plasentada üretilir ancak adrenal bezler ve yağ dokusu da östrojen üretebilirler. Östrojen kadın cinsiyet özelliklerinin gelişiminden üreme döngüsünün düzenlenmesine kadar birçok biyolojik süreçte önemli bir rol oynar. Ayrıca kemik sağlığı, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonları gibi diğer vücut fonksiyonlarını da etkiler.

Haber 10-04-23 10:20

Yıllarca sağlıklı olduğu söylendi! Propolis yemek sağlığınızı riske atıyor

Propolis, arılar tarafından üretilir. Propolis, içeriğindeki kimyasallar nedeniyle, anti-mikrobiyal, anti-oksidan, anti-tümör gibi özelliklere sahiptir. Birçok faydası olduğu bilinen propolisin zararları da vardır. Uzmanlar arı sütü ve propolis hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 19-09-22 11:28

Evde göğüslerinizi büyütebilirsiniz! Ameliyata gerek yok...

Kadınlar daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorlar. Ancak herkesin göğüsleri istediği boyutlarda olmayabiliyor. Daha büyük göğüslere sahip olmak için çeşitli ameliyatlar yapılıyor. Ancak bu ameliyatlardan korkuyorsanız evde uygulayacağınız yöntemlerle de göğüslerinizi büyütebilirsiniz.

Kadin 17-05-22 10:14

Östrojen eksikliği: Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Östrojen, vücutta küçük miktarlarda mevcut olan, tıpkı diğer hormonlar gibi sağlığı korumada büyük etkisi olan ve genelde kadın vücudu ile ilişkilendirilen bir hormondur.

Haber 24-06-20 10:30

Östrojen

Östrojen Hakkındaki Haberler Mynet'te. Östrojen Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Aşırı kiloya dikkat edin! Obezite meme kanseri nedeni!

Gelişmiş ülkelerde son 20-30 yıl dikkate alındığında obezite ciddi bir artış gösteriyor. Meme kanserine yakalanma riski de obeziteye paralel olarak artıyor. Menopoz sonrası dönemde ana östrojen kaynağının kalça ve memelerde biriken yağlı dokular olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Meme Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Gazioğlu “Özellikle menopoz dönemi sonrasında alınan kilolar ve vücutta oluşan fazla yağ miktarı meme kanseri açısından risk teşkil ediyor” diyor.

Haber 23-03-18 14:53

Tüp bebek tedavisinde ''östrojene'' dikkat

Türk bilim insanları, ''Yüksek Östrojen Meme Kanseri Yapar Mı?'' başlıklı araştırma sonucunda, ilginç bulgular elde etti.

Haber 08-10-10 11:08

Östrojen kalp ve damarı güçlendiriyor

Kadınlarda östrojen takviyesinin kalp krizi riskini artırmadığı, aksine, kalp-damar sistemini güçlendirdiği bildirildi.

Haber 15-02-06 02:09