HABER

Halis Çağan'ın evinde gözyaşı sevince dönüştü

ADANA (İHA) - Hakkari de 12 askerin şehit edilmesi ve beraberinde 8 askerin kaçırılması sonrasında bu sabah serbest bırakılan 8 asker Türkiye sınırlarına girdi. Kaçırılan askerler arasında bulunan Uzman Çavuş Halis Çağan'ın Adana'da bulunan ailesinin evinde bayram havası yaşandı.

Kaçırılan 8 asker arasında bulunan tek rütbeli asker olan Halis Çağan'ın Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde bulunan evinde bu sabah saatlerinden itibaren diğer 7 askerin evinde olduğu gibi bayram havası yaşandı. Oğullarının bırakılmasına çok sevindiklerini belirten baba İbrahim Çağan, "Oğlumun ve diğer askerlerin bırakılmasına çok sevindik. Olayda hayatını kaybeden askerlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Oğlumuz kurtuldu ama yine de sınır ötesi operasyon yapılmalıdır. Ölenlerin şehitlerin kanları yerde kalmasın. Operasyon yapılmalıdır" dedi.

Anne Sultan Çağan ise, oğlunun kurtulduğu için yaşadığı mutluluğu gözyaşlarıyla anlatı. Sultan Çağan, "Çok mutluyuz. Allah kurtulanlara bir daha böyle bir olay göstermesin. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun" diye konuştu.

Sabah saatlerinde Türkiye sınırlarına girer girmez Adana'da bulunan ailesini arayan Uzman Çavuş Halis Çağan'ın eşi Zübeyde Çağan'a ise "Ben iyiyim. Hepimiz iyiyiz. Yakında döneceğim, bizi merak etmeyin" dediği öğrenildi.

Çağan ailesinin Tufanbeyli'de bulunan evleri ziyaretçi akınına uğrarken, komşuları ise aileyi bir an olsun yalnız bırakmadı.

Geri Dön