Hamile sandılar, karnından çıkan şoke etti

Diyarbakır’da, komşularının 'hamilesin' söylentilerinden bıkan dul bir kadının hamile olmadığını kanıtlamak gittiği hastanede karnından 8 kiloluk kitle çıkartıldı.

Diyarbakır'da yaşayan konuşma engelli Hanım Yaşar (45), 14 yıl önce eşini kaybedince kızı ile tek yaşamaya devam etti. Son bir yıl içerisinde karnının gittikçe büyümesi üzerine komşularının 'hamilesin' söylentilerinden bıkan Hanım Yaşar, Özel Bağlar Hastanesi'ne gelerek muayene oldu. Karnında 8 kiloluk bir kitle tespit edilen Hanım Yaşar, yapılan tetkiklerin ardından başarılı bir ameliyat ile kitleden kurtuldu. Yaklaşık 8 kilo 250 gram ağırlığında olan kitle uzun süren bir ameliyat ile alınırken, gerekli tetkikler yapılmak üzere patolojiye gönderildi.

Ameliyatı yapan Op. Dr. Ferit Adıgüzel, hastanın kendilerine komşularının 'Sen hamilesin' söylentisi üzerine geldiğini belirterek, "Hasta geldiğinde karnı büyüktü ama son bir yılda gittikçe büyüdüğünü ve çevredekilerin kendisini hamile sandığını, kendisinin ise 14 yıldan bu yana eşinin olmadığını ve hamile olamayacağını kanıtlamak için muayene olmaya geldiğini söyledi. Ultrason ile baktığımızda hastanın karnında büyük bir kitle gördükten sonra MR ve diğer tetkikler ile teyit ettik. Hastayı gerekli tetkikler yaptıktan sonra ameliyata aldık. Kitleyi çıkartmak biraz zor oldu ama ameliyatı yaptık. Yaklaşık 8 kilo ağırlığında bir kitle çıktı, hastanın sağlık durumu iyi şuanda" dedi.

Hanım Yaşar’ın annesi Fatma Kaplan ise, kızının eşini 14 yıl önce kaybettiğini ve hamile olmasının imkansız olduğunu belirterek, "Kızım 14 yıldır eşi vefat etmiş ve her gün karnı büyüyordu. Hep, 'kızım doktora git dedim' ama 'param yok' diyordu. En son Özel Bağlar Hastanesi'ne geldik, kızımın karnından 8 kiloluk bir kitle çıkarttılar. Kızımı ameliyat eden doktorlara teşekkür ediyorum. Şimdi kızım daha iyi ve rahatlayacak” diye konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Neymiş...! Bu haberden çıkaracağımız kıssadan hisse: Hiçbir zaman ön yargılı olmayacaksın,kimseye iftira etmeyip,dedikodusunu da yapmayacaksın.Nokta.
Aileyi teprik ediyorum her karın büyümesinin hamilelik olmadığınıda isbat etmiş oldular yetim olan bu insana hakaret edenleri Allah'a havale ediyoruz. Ya cahilce davranıp o masum insanın başına başka olaylar gelseydi suçlu kimdi?
demekki neymiş Özel Bağlar Hastanesi bu işte uzman Diyarbakırda Özel Bağlar Hastanesi'ne gideceksin Özel Bağlar Hastanesi reklamından başka bir olay değil standart mynet işte
WAY BEEEE
iftira kötü bişey ama bu sefer iyi bir şeye sebebiyet vermiş kadıncağız hastalıgını öğrenmiş
millet parasızlıktan doktora gidemiyor..
Diyarbakır'da yaşayan konuşma engelli Hanım Yaşar (45), diye konuştu
kardeş aklından zorun mu var. beyninin şarjı bitmiş olmalı fişe takta şarzet beynini biraz....bakarsın kendine faydası olur belki....
Diğer Haberler