'Hamilton Williams'da olabilirdi'

Williams'ın ortak kurucularından Patrick Head, 2004'te Lewis Hamilton ile anlaşma imzalayabileceklerini ancak motor tedarikçileri BMW'nin bu fırsatı kaçırdığını söyledi. Head gazetecilere yaptığı açıklamada, o dönemde Formula 3 Euroseries'de mücadele eden Hamilton'ın babası Anthony ile birlikte, McLaren'la aralarının bozulmasından sonra Williams'ın fabrikasını ziyaret ettiğini belirtti.

Head, "Telefon açıp, 'gelip sizinle görüşebilir miyiz' dediler. Daha sonra fabrikaya geldiler. (McLaren patronu) Ron Dennis'in kendileriyle görüşmediğini söylediler" dedi.

Head, "O dönemde BMW ile birlikteydik. Sanırım Frank (Williams), (BMW motor sporları direktörü) Mario Theissen'i aradı ve 'bak, bu genç oldukça başarılı olabilecekmiş gibi görünüyor, bize geldi ve kendisine yardımcı olup olamayacağımızı' söyledi" dedi.

Head, "Daha sonra Mario Hamilton'a destek sağlamaya hazır olmadıklarını söyledi. Biz de o sırada mali olarak yarışlarını finanse edecek durumda değildik" şeklinde konuştu.

2004'te bu fırsatı değerlendirme imkanlarının olması halinde Hamilton'ın şu an Williams aracında mücadele edecek olduğunu belirten Head, "Ne yazıkki olmadı" dedi.

TurkiyeF1.Com