HABER

Hasta yakınıyla girdiği tartışma gündem olmuştu! İzmir'deki doktor hakkında yeni gelişme

İzmir'de dün bir hastanede doktor ile hasta yakını arasındaki tartışma sosyal medyada gündem yaratmıştı. Çocuğunun tahlil sonucunun değerlendirilmesini isteyen kadın ile doktor D. B. arasında tansiyonun yükseldiği anlar kameralar tarafından da görüntülenmişti. Hasta yakınına "Hesap mı vereceğim? Sen kimsin?" diyerek bağıran, olayı yatıştırmak için araya giren kadına ise "Dokunma bana. Bu ne manyaklıktır ya doktora dokunmak, konuşmak falan" ifadelerini kullanan doktor hakkında harekete geçildi.

Olay, dün Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Polikliniği önünde meydana geldi. Hastanede tedavi gören çocuğuyla birlikte polikliniğin kapısına gelen kadın, tahlil sonuçlarını cildiye doktoru D.B.'ye göstermek istedi. Bu sırada odasından çıkan D.B. ile kadın arasında tartışma çıktı.

"SANA HESAP MI VERECEĞİM"

Tartışma cep telefonu kamerasıyla da görüntülendi. Kamera kaydında hasta yakını kadının doktor D.B.'ye, "Nereye gidiyorsunuz?" diye sorduğu, doktor D.B.’nin ise "İşim var, sana ne? Yöneticim çağırdı, sana hesap mı vereceğim?" dediği duyuldu.

"MAHKEMEYE VERİRİM SENİ, 10 BİN LİRAYI ÖDERSİN"

Hasta yakınının "Tabii, öyledir" sözüne sinirlenen D.B., güvenliğin çağrılmasını ve durumu başhekimliğe söyleyeceğini belirtti. Bağrışmalar üzerine anne, çocuğun yanında böyle bir tartışma yaşanmaması gerektiğini ifade etti. Bu sırada araya giren bir kadın, doktor D.B.'nin sakinleşmesini sağlamak için omzuna dokundu. D.B. bu kez de başka birinin kendine dokunmasına sinirlenip, duruma tepki gösterdi. Bir güvenlik görevlisi de tarafların arasına girerek olayı yatıştırmaya çalıştı. Her iki taraf da birbirlerine tepki gösterirken, bu kez doktor D.B., "Seni mahkemeye veririm, ödersin 10 bin lirayı görürsün" dedi. Koridorda bulunanlar ile hastane görevlileri, tarafları güçlükle sakinleştirdi. Sosyal medyada da paylaşılan video vatandaşların tepkisini çekti. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, olay sonrası doktor D.B. hakkında idari soruşturma başlattı.

(DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler